| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 17:36 Заглавие: GOLD STAR шаси РС 04 А |
|
|
Този телевизор е пострадал от мълния миналата година.Докараха ми го с работещо захранване но в "STEN BY".Проблема се оказаха Q704, Q713. В момента тръгва високото напрежение,има едва видим растер.Стартира и се спира от пулта, но не се изписва никаква служебна информация на екрана . Не действуват никакви бутони на лицевият панел .
Измерих напреженията на тунера - и на трите обхвата 12 волта ,
AFT и AGC нормални, варикапно 0 волта.
Съмненията ми бяха насочени към процесора PCA84C640P/030.
Замених го с нов - резултата е същият . Не съм сменял с нов епрома
понеже няма в момента в магазините.
Очаквам Вашите идеи и препоръки КОЛЕГИ _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 17:46 Заглавие: |
|
|
| със една нова памет мисля,че ще стане,слагаш я празна |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 17:57 Заглавие: |
|
|
Ако се съмняваш в нея можеш изобщо да я махнеш. Ще работи нормално но няма да запаметява. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 18:33 Заглавие: |
|
|
EEPROM не ти трябва, но за сметка на това трябва да ти работи OSD генератора на 28 крак на процесора (при натискане на бутон), да влиза хоризонтална и вертикална синхронизация на 26 и 27 крак и да излизат FB и RGB от 25, 22,23 и 24 крак.
Изходите за обхватите на процесора са 7,8 и 10. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 21:49 Заглавие: |
|
|
Веско аз първо бих проверил как е ТДА3560 защото ако избушила пак няма да имаш графика на екрана.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Юни 06, 2007 8:56 Заглавие: |
|
|
Има и още една възможност-телетакста.Наскоро имах такъв случай пак с 1-ци на изходите на обхватите.Измъкнах Платката на телетекста(с едни големи марципани точно до тунера е) и телевизора тръгна.После я огледах оказа с, че е здраво за спойки ,минах я с баданарката и като я сложих пак,телевизора си тръгна и с платката за телетекст.С телетекст или без него виж си напреженията на шината- 39,40 крак на процесора трябва да са над 3,5-4 волта и ако не са вариантите при условие,че си сменял процесора са два:
телетекст или памет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Юни 06, 2007 9:06 Заглавие: |
|
|
Не съм срещал такова шаси със телетекс.Щом го гасиш и пускаш може би и каналите да сменяш но като не ти изписва отпред не можеш да разбереш . Подай на друг телевизор от скарта сигнал по ниска за да се ориентираш какво да търсиш. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Юни 06, 2007 11:48 Заглавие: |
|
|
| За пояснение на колегите!Повечето от тези шасита,които се продаваха в България нямат модул за телетекст,може и това при колегата също да няма но,ако го има това му е един от вариантите за повредата.В същото време тези които идваха от запад като втора употреба повечето си бяха с телетекст и то не под марката голдстар а като разни тенсай , кансай имаше и хандсеатик,и други подобни страшни марки.На този телетекст има един транзистор дето си грее и се поразпоява,от там скапва шините и прави проблеми по цифровата част.В атача е чертежа на шасито модулчето 12 до тунера е телетекста. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Юни 06, 2007 13:52 Заглавие: GOLD STAR шаси РС 04 А |
|
|
Внимателно приложих всички съвети на колегите ,и дефекта се оказа в платката на телетекста ,по точно дефектирала MAB 8461P
Всичко си дойде на мястото
Благодаря ви КОЛЕГИ и най вече на ivpav
Закривам темата _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|