| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 13:09 Заглавие: Проблем с SANG NR 20B6T01-TX шаси BEKO 12.5 |
|
|
| Тв то стои в стенбай,като реча да го пусна пак минава в стенбай,смених BU808DFI проверих електролитите в вторичната и около ТХО,като откача BU808DFI и вържа лампа меря захранващите напрежения са нормални,възможно ли е NN5198K да прави проблеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 13:28 Заглавие: |
|
|
Рано е още за NN ката, както си е така разкачено и го включиш виж дали има импулси на базата на BU808DFI,ако има виж вторичните напреж.на тхо и най вече виж чипа за вертикално дали е читав. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Сря Юли 18, 2007 13:08 Заглавие: |
|
|
| Продължава борбата с телевизора,меря честотата на базата на транзистора 15394 Hz,има ги вторичните напрежения на тхо 12,5в и 25в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 18, 2007 14:06 Заглавие: |
|
|
Разкачи чипа за верт. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Сря Юли 18, 2007 15:37 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | Разкачи чипа за верт. |
Разкачам го пак същата работа.Или тхо то ми прави проблеми или задаващия генератор.Продължавам да се боря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Юли 18, 2007 16:33 Заглавие: |
|
|
Изключете паметта. IC603, на изхода и какво напрежение измервате? _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 18, 2007 17:05 Заглавие: |
|
|
Добре де ако имаше проблем с ТХО как се появиха вторичните напрежения на тхо,задаващия генерато които се определя от един кварц до STV ако не дава точната честота или ще грее транзистора или ще го гърми.И проца си работи щом като излиза от ST.B .Пробвай да включиш една крушка 75в.последователно на Б+ и я гледай как ще свети.Все пак като го включиш тръгва ли да вдига високо докато не е излязло пак в ST.B. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 18, 2007 19:04 Заглавие: |
|
|
| capitani написа: | | Продължава борбата с телевизора,меря честотата на базата на транзистора 15394 Hz,има ги вторичните напрежения на тхо 12,5в и 25в. | Щом имаш 25V от ТХО-то, значи вече си излязъл от стенбай. 200V добре ли са? Увеличи G2 и виж как са развивките. И кажи с какво продължавамe борбата, че да не пишем глупости?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Чет Юли 19, 2007 10:24 Заглавие: |
|
|
| Колеги проблема е решен,имал съм проблеми с 200в,IC701 TDA 6107Q е окъсяла на 6 краче е давало на маса.Мерси на отзовали те се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|