| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 15:32 Заглавие: тв-LG-тъмен екран |
|
|
телевизора дойде с дефектно тхо,краен транзистор --смених ги -имаше дефектни резистор,кондензатор и диод във веригата на ABL--но сега кинескопа не светва--има си ускоряващо--380v,има високо-отоплението свети--на катодите на кинескопа има по 140 волта,но екрана е тъмен.разпоих катодите и ги дадох директно към маса--по отделно всеки разбира се-би трябвало така да се отпушат докрай и да светне в цвета който е към маса--ефект няма--пак е тъмен.закачих шасито на друг кинескоп--същия ефект .От какво може да е?
шасито е MC64A--видеото е tda8362-процесор--lg8634-16c |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 15:39 Заглавие: |
|
|
Така като описваш-мяза на ТХО-ментак-щом има ускоряващо,а като дадеш катодите на маса не святка.
Очевидно кинескопа ти е здрав щом шасито и на друг кинескоп се държи така.
Горе на гумената вендуза има ли напрежение-провери само че внимателно-да не опукаш процесора от някой високоволтов разряд... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 15:43 Заглавие: |
|
|
| има високо напрежение-като го изключа и разредя към маса--доста яко разрежда,плюс това че като го включвам се чува специфичния звук за "палене на кинескопа" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 15:52 Заглавие: |
|
|
| изобщо има ли някъкъв растер,ако изобщо няма може и кадровата дае изпукала. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 15:56 Заглавие: |
|
|
| няма никакъв растър-все едно е исключен--разпоил съм за проба чипа за вертикалното--никакъв ефект |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 15:57 Заглавие: |
|
|
Някои кинескопи ако нямат фокус се държат точно така.
При максимален скрин не светва ли ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 15:59 Заглавие: |
|
|
| не |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 16:56 Заглавие: |
|
|
Може би това високо което има да не е достатъчно високо,но най сигурно е да пробваш все пак кинескопа с друго шаси. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 17:36 Заглавие: |
|
|
Пробвай и на фокусировката дали имаш напрежение.За момент не е проблем да разредиш от жицата на фокуса към маса дори и по време на работа-само че много внимателно,да не опукаш нещо...
Цокъла на кинескопа влязъл ли е хубаво,да няма криви крачета,особено това на скрийна? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 17:47 Заглавие: |
|
|
| писъл си че има отопление,като чета всички постове,имам чувството че кинескопа ти се държи,като че ли няма отопление,или цокъла ти не е в ред.щом си имал пробив във ТХО е възможно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|