| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Съб Юни 16, 2007 10:15 Заглавие: MSP3410 замяна |
|
|
Някой заменял ли е MSP3410G с MSP3410D _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Юни 16, 2007 12:39 Заглавие: |
|
|
| Записал съм си, че съм сменял без проблем MSP3400G с MSP3410D. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
angele Опитен потребител

Регистриран на: 20 Окт 2005 Мнения: 323 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 19:19 Заглавие: |
|
|
Потвърждавам..сменяй смело /ако е дефектна ,де/
успех! _________________ Az sam |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 20:32 Заглавие: |
|
|
Тя че е дефектна,дефектна е(има дупка),но и с новата не тръгва.ТВто е LG RE-29FA33PX shasi MC-017A и някакви квартирантки явно са го включвали към компютър за да има на единият скарт изпарени елементи.В момента ТВто работи по висока,но без звук.Беше му заминала и CXA2040AQ ,но след смяната и заработи и проблемното AV2.Няколко дена го обикалям,но ни вопъл ни стон.Пробвах го с MSP3410D ,MSP3415D,MSP3400C и няма и няма.Съответните интеграли ги набучих на личния CE-21Q66 където работят,само 3400С изключва стереото. Захранващите напрежения са на лице,шината също обаче заека неще да излиза Оригинала е MSP3410G B8 V3{52pin}.Почнах да се съмнявам в контролера,но при тази перфектна картина просто незнам  _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров
Последната промяна е направена от tocho на Чет Юни 21, 2007 21:58; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 21:21 Заглавие: |
|
|
| tocho написа: | Почнах да се съмнявам в контролера,но при тази перфектна картина просто незнам  |
Еедва ли...по-скоро е цъкнал някой резистор покрай MSP при взрива-хващай един по един и мери наред. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 21:34 Заглавие: |
|
|
И тях и конден. мерих.Утре смятам да ги подменям идин по един _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 21:40 Заглавие: |
|
|
| tocho написа: | | И тях и конден. мерих.Утре смятам да ги подменям идин по един | А в сервиз влиза ли имаше май опция дали да работи с MSP или не  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 22:04 Заглавие: |
|
|
Сашо, влизах и сменях някой друга опция ,но може да не съм улучил, дори нов дъмп слагах  _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 17:51 Заглавие: |
|
|
| tocho написа: | | ... Оригинала е MSP3410G B8 V3{52pin}... | Пак си проверих записките. Буквите са същите, но са били с 64pin-а. Дали става замяната при 52pin-а, ще кажеш като го оправиш. Иначе MSP-то има 3-4 входа и толкова изхода. На схемата се виждат ясно. Пускай сигнал на всеки вход, увеличи звука и като превключваш с дистанционното, гледай с осцилоскопа дали ще излезе звук на някой от изходите. Виж в сервиз как са функциите в OPTION2. На основния изход на 24 и 25кр. има две гадни транзисторчета Q501 и Q601. Виж случайно да не са дали фира при ексцесиите.
P.S.: Прескочи го MSP-то, за проба и да си сигурен, че няма и някоя друга спънка по трасето. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 21:57 Заглавие: |
|
|
ТВто стана още вчера,но не ми остана време да пиша.Проблема и аз не го разбрах къде точно е бил. След като проверих при изкарано MSP всичко около него и не открих нищо взех ,че свалих от моя ТВ стерео модула ,който е с MSP3410D C5 навързах го с кабелчета към шасито и проговори .Пробвах всички входове на AV и след това сложих MSP3415D и 3400C но на изхода а същите на моя тв. работят.След това откачих платката и прехвърлих 3410D на основното шаси и като включих звукът излезе .Дали проблемът е бил в цокъла и за мен остава загадка. Пропуснах да спомена,че MSPто което ми доставиха не тръгна дори и на моя тв. _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|