 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 18:05 Заглавие: JVC AV2133TEE |
|
|
Шасито е CKF1132-EH3-1. Съста;MN1873287JZ-процесор,NN5198K видеопроцесор,AN5539,STR G6653.Проблема беше переодически свива по вертикали съпроводено с нещо като изкрици или по скоро лек брум в горният краи на екрана. Прекопах вертикалното/ сменен чип и електролити проблема остава.При смяна на NN5198 екрана се изпълни,но отгоре останаха произкряванията.Продължих да чопкам около 46,47,48,49 пин на чипа. В един момент екрана пак се сви на 10 см. При следващите пускания се яви следният проблем ТВ-то тръгва за момент спира и започва да мига оранвавият диод /за момент 2-3сек./ Пак сменяне на чиповете без резултат. За краткото време установих,че амплитудата на изхода от VOe само 5в-вв,а на 46п на генератора 3-4 в. Как мога да елиминирам защитата за да мога да меря по дълго време Ако някои има схема моля да помогне. Не изключвам възможността сам да си забих копие но ???? _________________
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobitv Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 825 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 18:34 Заглавие: |
|
|
| Емо, шасито би трябвало да е CG, а схемата е в пощата ти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 9:54 Заглавие: |
|
|
| Относно първия проблем трябвало е да провериш първо захранванията на видеопроцесора,ценерови диоди с оттечка около ВО и да опиташ с превазис на памет.Относно втория проблем-нали знаеш че след подмяна на NN5198 на тези шасита има нужда от сервизна настройка-оттам може да се спира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 12:46 Заглавие: |
|
|
Благодаря на отзовалите се. Проблема излезе под една силиконова плюнка,която крепи едно С излезе едно съпрот.10кома,което прекъсва,прицръква и накрая умряло. Но ми изкара акъла в смисъл такъв да не сбангиосах процесора.Телевизора изключваше много бързо и не можех да определя причината.Пробвах с принудителен ст.баи,пробвах с откачен протек. на процесора но накрая по съвет на колега повдигнах отоплението на кинескопа, подадох му външни 5-6 волта и като позагря включих тв-то. Чертата грейна и на входа на чипа реагираше . Знах за този метод, но никога не се бях сещал за него в нужното време на нужното място.Отклоних се малко ,но смятам,че може да е от полза.Но междувременно съм си поразбъркал нещата в серевизен режим и сега бера ядове с АFC и VCO. Някои ако има дъмп или да подскаже как наглася тези стоиности,че я не спира на място я образа е зърнест.БЛАГОДАРЯ _________________
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 13:08 Заглавие: |
|
|
дръп _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|