| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 13:46 Заглавие: Проблем с телевизор NORDMENDE |
|
|
Здравейте колеги. Вчера ми докараха една голяма стара щайга.
За съжаление обаче табелката отзад я няма.
Проблема е че захранването не иска да тръгва. Прави някакви импулси и спира.
Нямам понятие какъв му е модела, но мога да поопиша някой неща.
Кинескопа с диагонал 79см. Кутията дървена(черна) с Пласмасова предница - личи си че е стар модел. От едната намотка на импулсния трансформатор излизат 2 кабела, които отиват в една малка платка от дясно на шасито. На нея има няколко маломощни транзистора и един дарлингтон без радиатор BUD48А.
Самият транзистор на захранването е 2SC3892A. Здрав си е.
Пускам и захранването прави няколко опита да тръгне и спира.
Разкачам веригата към TXO и пускам - същата работа. Като закача една лампа за товар вместо TXO изобщо не тръгва.
Телевизора има и дежурно захранване, което е с обикновен трансформатор и по мое мнение то работи.
Сменях електролити и нищо.
На шасито пише chassis 04 само това.
Моля ви ако някой има схема на това чудо да ми я прати.
Тази платка пък от страна въобще не ми стига акъла за какво е.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 14:12 Заглавие: |
|
|
Вземеш да му опишеш състава най-добре -процесор,видоеообработка,синхропороцесор,от каква е съставена кадровата,кви чипове има по платките,кво още има в захранването...
Описвай наред.
Така 2SC3892A не става-поне 5 шасита има дето ползват тоя транзистор в захранването.... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 14:36 Заглавие: |
|
|
Процесора е HD404919.
Захранването е реализирано с 5 транзистора и 6тия е 2SCто.
Вместо оптрон е използвано малко трансформаторче.
Има платка за телетекст. При отворен капак в ляво на основното шаси има още едно изправено право и монтирано на основното, в което е тунера и междиночестотния блок. За видео и синхро въобще не мога да видя от блъсканици по това шаси. Всичко е наблъскано по модули и са един до други. Мога да кача снимки ако трябва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 14:56 Заглавие: |
|
|
Вероятно ICC5
Имаш един електролит в захранването 470мкФ -смени го,зад ламарината е,CP26 e означен вероятно... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 15:39 Заглавие: Проблем с телевизор |
|
|
| По-вероятно шасито да е 618А2.Често дефектира ТХО и прави този проблем.Ако стигнеш до него,мисля,че имам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 16:14 Заглавие: Re: Проблем с телевизор |
|
|
| wesko dilow написа: | | По-вероятно шасито да е 618А2. |
Веско, 618 е номер на шаси по спецификацията на Телефункен.
Неговото е Нордменде и номера на шасито е стандартния ICC.
За да не става такова омотване когато говорим за Telefunken,Nordmende,Thomson,Saba,Brandt,Ferguson е общоприето номера на шасито да е по стандартния ICC номер.
Ако трябва да сме хептен прецизни Нордменде си имат собствена класификация и тя е F-шаситата и реално шасито му е F15,F16 и пак е равно на ICC5.Ако беше Саба щеше да е по SX-класификацията и щеше да е SX50 шаси,демек пак ICC5.
Само Телефункените ги беха въвели тия допълнителни номера и те са както следва-
618=ICC5
318=TX80
619=ICC9 и така нататък...
Почва от захранването,сменя електролита.
После маха ТХО,товари Usys със крушка,че от тва дето е писал много не се разбира къде я е слагал тая крушка.
Имаше скоро един дето я слагаше крушката за товар на транзистора в редовата.А от това | Цитат: | | Като закача една лампа за товар вместо TXO | къв извод да си направи човек??
Така че маха ТХО.Крушката се слага в паралел на електролита дето филтрира захранването на редовата-CP41.
И после докладва.
И чак тогава опираме до съмнения в ТХО. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Последната промяна е направена от Bojilov на Нед Юли 15, 2007 16:29; мнението е било променяно общо 4 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 16:16 Заглавие: Re: Проблем с телевизор NORDMENDE |
|
|
| ivo1 написа: |
Телевизора има и дежурно захранване, което е с обикновен трансформатор и по мое мнение то работи.
|
Ако шасито е ICC5 трафото вьв прмарния отдел има три крачета.Средното краче е важно и трябва да във функция.
Още види и СР37 от 4700мф.
(иэглежда ми няма да е лесно,данно се изльжьм) _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 16:27 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | Вероятно ICC5
Имаш един електролит в захранването 470мкФ -смени го,зад ламарината е,CP26 e означен вероятно... |
Има такъв кондензатор със същото означение. Смених го същата работа. Не вярвам да е TXO, защото го пускам с разкачено мосче към TXO. Дори и закачено да е пак същата работа. Когато е откачено вдига до 160V, а като закача TXO или лампа пада.
Нещо не държи захранването.
Ето и снимки на шасито
Снимка1
Снимка2
Ако имате схема ще съм благодарен много или поне на захранването, че с тази платка от страни... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 16:34 Заглавие: |
|
|
Е от снимките вече е и очевидно че е ICC5
Схема дръп оттук
http://bojilov.jconserv.net/viewtopic.php?t=209 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 16:36 Заглавие: |
|
|
И премери един по един малките транзисторчета във захранването. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|