| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
detelin Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 201
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 10:48 Заглавие: grundig cuc1822 |
|
|
| след включване на телевизора за малко има говор и картина след което се задеиства защита и остава в стенбаи за да го пусна отново трябва да го огася от мрежата и да го пусна отново. за студени спойки е презапоен, вертикално и хоризонтално няма видимо нищо докато работи. някой да има идея каде да се насоча. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dinko Опитен потребител


Регистриран на: 28 Ное 2005 Мнения: 603 Местожителство: СОФИЯ - СЛИВЕН
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 11:47 Заглавие: |
|
|
Много постна информация ( с какъв кинескоп е ,примерно) _________________ 0882 077 996 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 11:58 Заглавие: |
|
|
| dinko написа: | | с какъв кинескоп е ,примерно |
Ако е Филипс ESF серията се насочи към окъсяващ кинескоп,като вероятна причина за сработване на защитата и рови там...
В момента на сработване на защитата някакви видими признаци няма ли-промени в баланса на RGB,искрене от каскадата,загуба на кадрова?
Огледай хубаво и куплунга на ОС за спойки...
Чипа дето изкарва импулсите за редова и кадрова в FEATURE BOXa и той прави такива лайна....
Абе така както описваш-един милион неща могат да бъдат... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 13:32 Заглавие: |
|
|
И да добавя понеже сега ми доде на акъла-това захранване доколкото си спомням прекрасно си бачкаше на крушка-я вземи първо разкачи високото и го натовари с крушка и го остави така да бачка-да видим дали така като поработи ще изключи защитата-ако да-много е вероятно болестта да е в импулсния траф...
Той често боледува в това шаси-и то прави точно такива въртели... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
detelin Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 201
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 17:10 Заглавие: |
|
|
| пробвах с друг кинескоп но дефекта си остава. а за захранването на крушка си даржи стабилно напрежение без колебания |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 17:23 Заглавие: |
|
|
| detelin написа: | | пробвах с друг кинескоп но дефекта си остава. а за захранването на крушка си даржи стабилно напрежение без колебания |
Искаш да кажеш че като махнеш високото за товар и сложиш за товар крушка ,като поработи защитата и не сработва защитата по тоя начин,така ли?
И като сработи защитата-почва да се чува цъкане от импулсния траф или просто влиза в стендбай и това е? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
detelin Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 201
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 17:31 Заглавие: |
|
|
| като изключа високото и залепа крушка защитата не включва и то продължително време. а когато всичко е навързано показва за малко картина след което минава в стенбай и не тръгва при опит да го запаля с дистанционото тръгва в сеедно че каскадата го товари. трябва да го огася от мрежовия ключ и да го запаля наново. и каскадата е сменена за всеки случаи но не е от нея |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 7:14 Заглавие: |
|
|
Откачи каскадата и го пусни да работи така и виж дали ще минава в стендбай. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 7:29 Заглавие: |
|
|
Първо пробвай без каскада...
И междувременно си смени под транзистора на високото има едно нещо дето правилното му название е лайно-сложи си някаква нормална слюдена подложка и силиконова паста или от тия силиконовинте подложки... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
detelin Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 201
|
Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 11:23 Заглавие: |
|
|
| проблема е решен. смених двата smd транзистори които са в веригата на ограничаване на тока на лъча |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|