| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Чет Юли 19, 2007 19:58 Заглавие: TELETECH-CTV2140ST-изгорял BU808DFI |
|
|
Смених BU-то и кондензатора в базата.Проверих кондензаторите /колектор емитер/но не съм ги сменял за проба.Очаквам съвети Шасито ако не бъркам е 11АК30А4 _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Юли 19, 2007 20:42 Заглавие: |
|
|
Смени ги за проба защото могат да пробиват под напрежение.Вържи лампа в колектора и може да опиташ да видиш как са импулсите на базата.Ако има съмнения за ТХО може да пробваш с такова от Електрон 380 .Успех  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Юли 19, 2007 20:50 Заглавие: |
|
|
Колеги! Какво става с това шаси 11АК30? Някой ще напише дисертация по въпроса като чете какво е изписано по въпроса? Аз си мисля, че е направено сносно "шасито", има си характерните няколко дефекта и дотам. През мен са минали, не се знае какво количество, и не съм забелязал такива големи главоболия както чета по форума. Единственото което дочух в последно време е, че няма истински 808 на пазара. Ама и това не е болка за умиране. Като се постави обикновен транзистор в който сте сигурен, ще заработи, ама ще загрее за нула време. ГЛЕДАЙТЕ ВСИЧКО С ДОБЪР ОСЦИЛОСКОП! Мултицета е за мерене на преходи и съпротивления, евентуално ако се наложи. И пак не може да му се вярва 100% за работоспособността на полупроводници.
И ВКЛЮЧЕТЕ мисловната си дейност!!! Петричката гледарица се спомина за да каже какво му е на телевизора! _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Чет Юли 19, 2007 22:12 Заглавие: |
|
|
| mitachi написа: | | Единственото което дочух в последно време е, че няма истински 808 на пазара. ............. Като се постави обикновен транзистор в който сте сигурен, ще заработи, ама ще загрее за нула време. |
Сьс првото се сложвам оти сьм имал такива мьки.Сложих нов и за два-три дни ето го пак капитулирьл.Сложих стар от друг Тв и ето работи си повече от 6-7 месеци.
За второто мисля че не всеки тргва.Опитвал сьм сьс два танзистора да вьржа вьв Дарлингтон (тьрсил сьм от ного парчета да избера сьс найголемо бета) имаше успех ама "тьва не е това" Това го направих на двама приятели ама сьс договор.Това го пиша като информациа ама няма шанс като решение.
Само 100%добьр 808 или "можеби 2SC 4607, 2SC4119, 2SC4529"
Японско не сьм опитал  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Чет Юли 19, 2007 22:18 Заглавие: |
|
|
| BU808DFI--от роял електроникс са перфектни.работят без грешка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 7:18 Заглавие: |
|
|
Вместо до ги мериш ги смени-кондензатора на обратния ход дето е вързан на колектора на BU и този последователно на откл.бобини...
А от 808 ментета има купища по магазините... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 8:18 Заглавие: |
|
|
Не забравяйте да проверите спойките на горе посочените кондензатори преди да ги смените,също на куплунга на отклонителната система и ТХО-то.Първо проверявайте за лоши спойки .
А причината да греят и след това да изгарят е недостатъчното ниво на импулсите за хоризонтално отклонение.Не случайно фирмата се е принудила, да слага дарлингтон транзистор.
Не забравяйте и промените в климата ,жегата която е навън също е фактор спомагащ за по бързо дефектиране на транзисторите. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 9:03 Заглавие: |
|
|
| Dimow написа: | | Не забравяйте да проверите спойките на горе посочените кондензатори преди да ги смените. |
Обикновено високоволтовите кондензатори които са имали лоши спойки по краката и там е пърлено и овъглено на спойката не се припояват,ами се сменят
Докато се е пържил единия крак е много вероятно извода който е вътре в самия кондензатор там където е запоен-та спойката вътре да е станала на лайно...
Много често на такива кондензатори като им дръпнеш крака и се вади. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 9:36 Заглавие: TELETECH-CTV2140ST-изгорял BU808DFI |
|
|
Захранването трябва ли да тръгва при изключен колектор на BU808? _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 9:50 Заглавие: |
|
|
Божилов прави уместно напомняне ,така че оглеждайте самите елементи преди да ги презапоите.Също филтриращите електролитчета много дават фира и искат необходимото внимание.
Захранването без транзистор за ХО трябва да работи. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|