Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Не купувайте SONY!

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tufata
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Окт 2012
Мнения: 41

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2016 10:30    Заглавие: Не купувайте SONY! Отговорете с цитат

Никога не купувайте SONY!

Защо?

1. фирмата прогресивно покачва цените, като периода на оптимално съотношение качество/цена/продукция е забравен отдавна.

Продукциите им в момента са стигнали един от най-високите си пикове в цените имали някога, а качеството снижено до минимум.

2. SONY лъжат системно с технически спецификации, посочени на самите уреди. Също и в паспортните посочените данни, са коренно завишени от реално възможните предоставените от съответният уред.

3. SONY България нямат служители в центъра им обслужващ страната, които да са поне малко отговорни и държащи на клиентите си. Персонала им е под всякаква критика, дори като манталитет.

4 SONY co. нямат дори работещ начин за електронна комуникация - световният официален сайт.

6. Доказано от описаните технически данни и информацията от SONY, това по какъв начин се правят измерванията в техните лаборатории. Лицензите които имат лабораториите им сертифицирали уредите им, вероятно са не утвърдени към SONY или просто сертификата им за качество е умишлено манипулиран.

Законите на физиката, техническите величини, обозначения и формули не са се променяли никога, няма и да се променят. Те са едни в цял свят.

До момента всичко описано е конкретизирано на база от практика по всяка една точка, обосновано и доказано. Нищо от написаното не е просто личен изказ от теория.

SONY до момента твърдят, че имат страхотно добър рейтинг сред продажби у нас. Дали реално е така не мога да кажа, но ако е така, то определено масово продукциите им от аудио сектора се купуват от роим поради ясни причини.

Ако желаете Sony да продължават да продават редица ширпотреба у нас, както и цените им да не са съобразни с продукцията им, то продължавайте да ги купувате.

Ако искате положителна промяна в това, при техен усет за нещата, насочете се към друга марка или съобразете конкретно и се убедете в това което предлага избраният уред. Мнителността към SONY е задължителна!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2016 13:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз откога го разправям това, ама кой да чуе...... SONY в момента е марка, която лежи на стара слава и бълва скъпа, но нискокачествена продукция. Абслютни ширпотреби! Не че останалите производители предлагат кой знае какво, но тия са под всякаква критика.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008
Мнения: 3329
Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2016 13:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм особено съгласен, те всички вече правят от тостери до лаптопи.

А какво да купуваме?
_________________
Analog Audio™ Quanterall.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
HI-FI
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2009
Мнения: 68
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2016 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

SONY е една от най-великите марки съществували някога! Явно колегата не е запознат с цялата продукция на фирмата.

по т.2 почти всички технически описания и спецификаций, които съм виждал отговарят на истината до +/- 10%

по т.3 не съм запознат с персонала на фирмата за България, но съм склонен да се съглася. От собствен опит знам, че повечето служители на фирми са там за забавление, хал хабер си нямат от служебни задължения (поради факта че са "батко и братко" и "приятел от фейса"), а секретутки и тем подобни са си обикновени "държанки" на шефовете.

Trinitron
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Пон Окт 10, 2016 12:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо не се връзват нещата..

Колегата много генерализира нещата.

Да ти дам един фотоапарат на Sony на ми покажеш кое не отговаря на спецификациите и кое е лъжа в книжката?

То за фото техниката май всичките точки са невалидни.... изключая персонала в някои магазини. Но пък от тях се очаква да са спецове във всичко.. което е меко казано.. невъзможно.

Сервиза им за фотографска техника ( с него съм запознат) е най-добрия подобен в България с прекрасно отношение към клиента. До сега не съм чул за оплаквания от него.. само суперлативи!
Потвърждавам и от опит!

Пък цените.. всички ги вдигат.. поне това което ме интересува.
Качеството пък.. всички се дънят!

П.П Ей го сега... Кумамото взел да бълва камъни и дим. Втори удар по завода им за сензори след сериозното земетресение преди няколко месеца. Тъкмо анонсираха няколко нови модела и дадоха заявка за други.. и сигурно цените им ще претърпят някаква промяна за съжаление.
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Пон Окт 10, 2016 14:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Да , трябва да напишеш конкретно какъв уред. И аз мога да напиша не купувайте евтини телевизори Филипс,Хитачи,Тошиба,Панасоник понеже са 100% Вестелски еднодневки, и ще бъда прав.
На Сони телевизорите им не са много зле, но при телефоните например Xperia Z3 compact на около 40% от бройките им се поврежда тъч скрина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tufata
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Окт 2012
Мнения: 41

МнениеПуснато на: Вто Окт 18, 2016 9:03    Заглавие: Отговорете с цитат

HI-FI написа:
SONY е една от най-великите марки съществували някога! Явно колегата не е запознат с цялата продукция на фирмата.

по т.2 почти всички технически описания и спецификаций, които съм виждал отговарят на истината до +/- 10%

по т.3 не съм запознат с персонала на фирмата за България, но съм склонен да се съглася. От собствен опит знам, че повечето служители на фирми са там за забавление, хал хабер си нямат от служебни задължения (поради факта че са "батко и братко" и "приятел от фейса"), а секретутки и тем подобни са си обикновени "държанки" на шефовете.

Trinitron


Уха интересен ник имаш, а явно си далече от знанията и реалността на Хай-Фая, щом твърдиш така за SONY Smile
Така ли смяташ за техническите им описания? Нека да разгледаме някой модел да кажем след 2005-6г до днес, аудио системи да видим дали отговаря това което пише?
Още повече да казваш +/-10% отклонение е не коректно! Там няма +/-... там има точно измерени и описани до ват! Ако са +/-... няма да пишат 65 или 670 вата а ще закръглят и ще пише, че има отклонения. Това не го пише!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tufata
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Окт 2012
Мнения: 41

МнениеПуснато на: Вто Окт 18, 2016 9:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Nimi написа:
Нещо не се връзват нещата..

Колегата много генерализира нещата.

Да ти дам един фотоапарат на Sony на ми покажеш кое не отговаря на спецификациите и кое е лъжа в книжката?

То за фото техниката май всичките точки са невалидни.... изключая персонала в някои магазини. Но пък от тях се очаква да са спецове във всичко.. което е меко казано.. невъзможно.

Сервиза им за фотографска техника ( с него съм запознат) е най-добрия подобен в България с прекрасно отношение към клиента. До сега не съм чул за оплаквания от него.. само суперлативи!
Потвърждавам и от опит!
Пък цените.. всички ги вдигат.. поне това което ме интересува.
Качеството пък.. всички се дънят!

П.П Ей го сега... Кумамото взел да бълва камъни и дим. Втори удар по завода им за сензори след сериозното земетресение преди няколко месеца. Тъкмо анонсираха няколко нови модела и дадоха заявка за други.. и сигурно цените им ще претърпят някаква промяна за съжаление.

Чети правилно! Тука говорим за ректора от аудио техниката им!
Ако искаш да обсъдим и сглобката на ТВ? Нео са класи напред!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Окт 18, 2016 9:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Сам ли ще си говориш?

Idea Arrow Arrow Arrow 8. Отговаря се с помощта на бутона (отговор), а не с (цитат). Забранени са едносрични отговори, само с емотикони, цитирането на цял пост и картинки, както и цялостното цитиране на последния пост. Подобни постове - ще бъдат модерирани, а при системно несъобразяване - изтривани.

9. Добавяне на "нещо" за което даден потребител се е сетил в последствие става с бутона , а не с писането на нов пост (особено в случаите когато няма други постове след последния му).
Exclamation
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov