| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
BINEV Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юни 2007 Мнения: 215
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 13:54 Заглавие: NEO model: TV-2151TXF |
|
|
NEO model: TV-2151TXF процесор TDA3951ps/n2/31 проблема е в вертикала. захранващите напрежения са 110В, 24В, 12В, 13В всичките са в норма. ТВ-то доиде с надут кондензатор които е сменен. при включване на ТВ не се стартира, при откачане на захранването на вертикала високото тръгва и на екрана се появява чертата. вертикала е сменен с нов, ефекта беше същият, после пробвах с друг втора рака но отново нищо. може ли да сам такъв карък че и новият и старият да са изгорели ако ви се намира и некои дъмп и схема също ще са от помощ
Последната промяна е направена от BINEV на Вто Юли 31, 2007 14:05; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 14:05 Заглавие: |
|
|
Ако С406 е изсъхнал и не сте го сменили и двата чипа са за боклука.Проверете си кондезаторите които хранят с + и -15 Волта вертикалното от ТХО.
Това е ако шасито е РХ20025 и ВО е LA78040. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 14:18 Заглавие: |
|
|
Този надутия конд .не случаино се е надул.Той в коя верига е бил .Освен конд.проверете си и диодите в захр. на верт. развивка ,вижте дали идва импулс до верт. чип и чак след това питайте за дъмп. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 14:21 Заглавие: |
|
|
Вижте дали схемата в пощата няма да Ви помогне,ще изпратя и памет,но не виждам смисъл _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BINEV Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юни 2007 Мнения: 215
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 14:28 Заглавие: |
|
|
благодаря ви колеги за помоща оказаха се кондензатарите филтриращи захранването на вертикалният чип  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|