| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivopicha Нов потребител

Регистриран на: 19 Юни 2006 Мнения: 21
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 14:30 Заглавие: Търся кода за сервизното меню на SHARP DV-5462SC |
|
|
| Имам проблем с този телевизор- картината се разпъна и ми казаха, че се оправяла като се влезнело в сервизното меню на телевизора. Обаче не зная кода на това меню. Моля, ако го знае някой да ко напише. Благодаря ви! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 14:48 Заглавие: |
|
|
Вариант 1: Носиш го или викаш този (който ти е казал това) при телевизора - да го направи щом знае, че така се правело.
Вариант 2: Сервиз. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivopicha Нов потребител

Регистриран на: 19 Юни 2006 Мнения: 21
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 14:50 Заглавие: |
|
|
Ходи на сервиз, но човека не можа да открие от къде се оправя. Телевизора е на 10 години и докато беше в гаравция се разваляше така на през 6 месеца. Като му изтече гаранцията не съм го носил и скоро реших да го падкарам пак и да оправя този проблем. От Павликени съм и тук няма много майстори  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 14:54 Заглавие: |
|
|
Щях да ти предложа да смениш сервиза, но явно избора не е голям.
Проблема е, че едва ли с това което някой ти е казал ще се реши проблема.
Я все пак опиши как се е разпънала (и накъде). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 15:22 Заглавие: |
|
|
С влизането в Сервизен Режим може да му докараш на телевизорчето още по-големи поразии.
Не бих те съветвал да ровиш там.Търси кадърен телевизионен сервиз. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 15:26 Заглавие: |
|
|
Павликени е на 44км от В.Търново-там има колеги които ще ти решат проблема! _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 16:08 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | Щях да ти предложа да смениш сервиза, но явно избора не е голям.
Проблема е, че едва ли с това което някой ти е казал ще се реши проблема.
Я все пак опиши как се е разпънала (и накъде). |
Значи разпънала се е хоризонтално- когато дават филм с букви, долния ред не се вижда. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 16:12 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | RC написа: | Щях да ти предложа да смениш сервиза, но явно избора не е голям.
Проблема е, че едва ли с това което някой ти е казал ще се реши проблема.
Я все пак опиши как се е разпънала (и накъде). |
Значи разпънала се е хоризонтално- когато дават филм с букви, долния ред не се вижда. |
Toва по-скоро се нарича вертикално разпъване.
P.S. Иначе в сервизен режим се влиза трудничко за начинаещ, но ако си решен на това ето начина: дай през резистор 100 Ома 5 краче на процесора към маса и натисни бутон MODE на пулта. На екрана ще светне -SERV- , след това махни моста.
Последната промяна е направена от ivankrivodol на Сря Юни 20, 2007 16:30; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivopicha Нов потребител

Регистриран на: 19 Юни 2006 Мнения: 21
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 16:28 Заглавие: |
|
|
може и така да е. Хайде, ако някой знае кода да каже. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 16:30 Заглавие: |
|
|
| ivopicha написа: | може и така да е. Хайде, ако някой знае кода да каже. |
Редактирал съм си предния пост. Виж. И леко с менюто, успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|