| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
chavdarovi.net Гост
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 19:30 Заглавие: TV AKAI -проблем със запуска |
|
|
| Телевизора е изпълнен с процесор С68224 и памет 93С46Р.Изпълнява всички команди от пулта но бутоните на самия телевизор не функционират.Лошото е че от тях става настройката и запаметяването на каналите.Моля зя съвети. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 19:40 Заглавие: |
|
|
Така както е зададен въпроса няма кой да ти отговори....
Хващаш и пишеш-какво премери-ресетира ли се процесора,захранването му точно ли е,пулсации...оглед за спукани писти...самите бутони като ги мериш със уреда как са-реагират ли...да няма утечка в тях и т.н и т.н. и докладваш... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 19:46 Заглавие: |
|
|
И пишеш освен марката и модела.
Помага за ориентация.
P.S.И не ползвай таговете ако не знаeш за какво са - няма кой постоянно да върви след теб за да изглежда поста ти поне елементарно уважителен към другите участници от които търсиш помощ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Юли 14, 2007 7:52 Заглавие: |
|
|
7крак на процесора отива в емитера на един транзистор,проверете го,базата на този транзистор през едно съпротивление 100к отива в колектора на друг транзистор,проверете и него.Проверете и веригите на двата транзистора. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Пет Юли 27, 2007 15:51 Заглавие: |
|
|
Намерих темата с търсачката. При мен проблема е същия. Като се натисне бутона за старт, 7 краче на процесора преминава от 5 волта на 0 волта. Въпросните транзистори са здрави.
Смених процесора и пак същата работа. Препрограмирах паметта и пак нищо.
Бутоните за +P и -P не работят. Като тръгна да намалям от бутона за звука и телевизора се изключва. Бутона за превключване на настройките за яркост, конраст, цветност също не работи.
Бутона за търсене на програми пък го кара да минава в режим AV.
Бутоните за настройка не работят. Единствено работи бутон AV.
Какво да правя. До процесора стигат 5,1 волта за захранване.
Да не би да има някакъв хотелски режим това чудо.
От дистанционното работи както трябва всичко, а иначе телевизора ми го донесоха заради това, че постоянно изключвал сам.
Със стария процесор се държи по същия начин. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Пет Юли 27, 2007 19:55 Заглавие: |
|
|
Никой ли не се е сблъсквал с това.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пет Юли 27, 2007 20:08 Заглавие: |
|
|
Това вероятно е някаква утечка в бутоните.Тази памет в тези модели макар че не е споменат точния няма смисъл да се програмира.Провери всички пуканки измий платката с корселин около процесора и бутоните.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Юли 27, 2007 20:19 Заглавие: |
|
|
разкачи направо всички бутони да елиминираш възможността някой бутон да има утечка вътре и един по един давай накъсо да видиш дали пак изпълнява процесора погрешно функциите...
И додето е отворен не забравяй да си смениш електорилитите в захранването... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Пет Юли 27, 2007 20:38 Заглавие: |
|
|
Благодаря ти много Божилов. Наистина, че като разпоих бутоните за P+ и P- V+, V- и този за превключване на менюто за настройките на картината проблема се оправи.
Не съм очаквал никога това. Като мерих бутоните си бяха наред, явно някой от тях даваше утечка към масата. Като ги запоих отново, явно поради факта, че разместих крачетата и работата се оправи.
Утре ще купя микрети и всички, ще ги сменя.
Благодаря ти за пореден път. Ще трябва да почерпя.
Айде аз сядам на масата да полея случая.
Наздраве.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 20:38 Заглавие: |
|
|
bojilov ти каза да смениш и ел. конд. в Захранването!!!!
Ама утре, сега си на маса. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|