| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
neron Нов потребител

Регистриран на: 06 Авг 2007 Мнения: 16
|
Пуснато на: Пон Авг 06, 2007 13:25 Заглавие: Радиоприемник "Селена" |
|
|
| Търся схема на този приемник,проблема е ,че звука е много слаб,едвам се чува.НЧУ-то (К174УН7) е на една платка със захранването.Смених повечето кондензатори,включително и УН7 и резултата е същия.Ще съм Ви много благодарен ако ме насочите какъв може да бъде проблема .Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пон Авг 06, 2007 14:07 Заглавие: |
|
|
Имам я на хартия, но ми е ограничено времето и няма точно сега кога да я сканирам. Довечера като привърша работа мога да го направя, ако не ти е спешно и не намериш от друго място. Успех. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
manolov Опитен потребител

Регистриран на: 20 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Haskovo
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
neron Нов потребител

Регистриран на: 06 Авг 2007 Мнения: 16
|
Пуснато на: Пон Авг 06, 2007 15:11 Заглавие: |
|
|
| Благодаря много! А някаква идея от къде може да е проблема? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Пон Авг 06, 2007 15:45 Заглавие: |
|
|
Смяна на още кондензатори. Има ли брум като пипаш входния кондензатор на НЧУ. Ако да, минаваш към МЧУ и търсиш ликажен кондензатор там. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
neron Нов потребител

Регистриран на: 06 Авг 2007 Мнения: 16
|
Пуснато на: Пон Авг 06, 2007 16:21 Заглавие: |
|
|
Да,има брум,благодаря за насоката!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Авг 06, 2007 20:06 Заглавие: |
|
|
| Фикри Нури написа: | | Смяна на още кондензатори. Има ли брум като пипаш входния кондензатор на НЧУ. Ако да, минаваш към МЧУ и търсиш ликажен кондензатор там. |
Има едни тънки квадратни керамични кондензатори по 47 nF, смени ги всичките  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamami Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 129
|
Пуснато на: Пон Авг 06, 2007 23:13 Заглавие: |
|
|
Аз лично пипам с ръка по отделните стъпала ,като тръгвам от изхода към
входа. Нашето биополе е добър източник на брум, там, където брумът е
с по ниска сила е проблемът. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Авг 06, 2007 23:47 Заглавие: |
|
|
| Най-бързо става като допирам отгоре един произволен, например 10мF/50V, върху легналите 4-5 алуминиеви елекротолитни. Звука излиза обикновено най-късно до третото допиране. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Вто Авг 07, 2007 7:49 Заглавие: |
|
|
На всички обхвати ли е тих звукът? Аз имах случай с тих звук само на УКВ, оказа се, че всички кондензатори от трептящите кръгове на МЧУ - FM са променили капацитета си. _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|