| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 15:12 Заглавие: TELEFUNKEN 418A (IKC2) |
|
|
Не мога да накарам процесора (ТМР47С634) да стартира. На 20-и крак напрежението е 5в и не се променя. При изкуствен старт ТВ-то тръгва, но е без управление. Проца (в който вече започвам да се съмнявам) си има нормално захранване. Транзисторите по веригата на старта са проверени. Електролитните кондензатори по захранването също. По думите на клиента телевизора е изключен преди няколко месеца от мрежата работещ. Идеи или насоки приемам всякакви. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 16:47 Заглавие: |
|
|
1. Ако има цокъл на процесора изхвърли го. Два три са ми се появявали с изгнили крака отдолу.
2.Виж резета 33. кр. холд 34 кр. а на 30 крак има едно съпротивление към маса 100 ОМ то ми е правило мизерии.Те тез сабските смд-та си правят мизерии.
3.Има ли батерия това чудо? Ако е паднало захранването на батерията може да се е объркала паметта.Свали батерията,окъси изводите на платката където се слага тя да падне потенциала до 0,задръж малко така и сложи друга читава батерия.
4.Провери фотоприемника и клавиатурата, да нямат някаква утечка.
Набързо за това се сещам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 17:14 Заглавие: |
|
|
| Може и паметта да се е повредила.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 18:24 Заглавие: |
|
|
| Stoy40 написа: | | Може и паметта да се е повредила.. |
И да се е повредила-кел файда-вътре в процесора е.
Махни цокъла-първо,както те посъветваха...
Второ разкачи приемника за пулта...
Разкачи и бутоните.Провери и чрез подмяна филтражните електролити на 5В...
Ако все пак изезе процесор-имам чисто нов-оня ден го сложих и установих че телевизора тръгна вече,ама кинескопа му е бой на негри в тъмна нощ... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|