| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 8:16 Заглавие: Сервиз за Samsung CK-2073T |
|
|
Проблема е следния,не мога да вляза в сервиз на телевизор Samsung CK-2073T
1.St.by
2.Display
3.p.std
4.power
На ДУ няма бутон p.std,по аналогия с другите ДУ предполагам че е синия бутон под sleep.Модела на оргиналното ДУ се е изтрил,но намерих същото с номер 10107С.Аз ли нещо бъркам или след снощи не успявам да натисна с достатъчна бързина бутоните. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 8:29 Заглавие: |
|
|
| А в нормално положение като натиснещ p.std сменя ли настройките на картината. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 8:34 Заглавие: |
|
|
При натискане на синия бутон нищо не се променя. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 8:45 Заглавие: |
|
|
| значи не е този бутон p.std,пробвай другите за да разбереш кой е p.std,трябва да сменя различни нива на настройките на яркост контраст и наситеност. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 8:53 Заглавие: |
|
|
При натискане на един от бутоните се изписва
Стандартен звук
Динамичен звук
Филмов звук
Омекотено звучене
но на екрана се забелязва промяна в картината,пробвах и с него но не се получава нищо.
Въобще цветните бутони не влияят,на оргиналното ДУ открих надпис АА59-10107С,дали това наистина е оргинално. _________________ Димитър
Последната промяна е направена от dima на Сря Авг 29, 2007 8:57; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 8:55 Заглавие: |
|
|
| това е за звука,със долу-горе същите функции трябва да има и бутон за картината |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 8:57 Заглавие: |
|
|
| А сигурен ли си ,че това е начина за вход в сервиз?(в повечето случаи се натискат три бутона ).Ако не кое е шасито. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 9:24 Заглавие: |
|
|
Шасито е S15A,входа от сервизната документация е
1.St.by
2.Display
3.p.std
4.power
Телевизора дойде за ремонт защото някои от каналите бяха скипвани/сами/презаписах паметта и я смених,но бе вадена и всичко си дойде на на място,след 2 дена отново се появи същия дефект,Сложих вече нова памет и друг запис,всичко си бе нормално до преди малко когато реших да отворя телевизора и да прочета всички надписи по процесора
SAA5291PS/097
SPM-175ER
И при пускане на телевизора се появи отново същия дефект.Кварца припочван,напрежениятаса в норма,някакви идеи. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 9:32 Заглавие: |
|
|
| Ако при включване на захранването се получава,може би филтражи по захранването,ако при включване от чакащ режим трябва да се търси някакво преискряване според мен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 9:36 Заглавие: |
|
|
| dima написа: | Шасито е S15A,входа от сервизната документация е
1.St.by
2.Display
3.p.std
4.power
|
би трябвало дa е така:
1.St.by
2.Display
3.p.std
4.mute
5.power |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|