Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Крайно време е да не си изяждаме хляба.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 1587
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 14:52    Заглавие: Крайно време е да не си изяждаме хляба. Отговорете с цитат

Та по темата за фуная от Слънчев бряг , всеки колега е наясно с възможностите на питащия още със задаването на въпроса .Мисля че е крайно време да си пазим хляба защото е на изчезване .Ваш ред е да изразите мнение по въпроса и да си приемем някъкво неписано правило , нещо като от рода на разкодиране по сериен номер .
_________________
Директна връзка Skype-plamenpetrov8281
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 15:43    Заглавие: Re: Крайно време е да не си изяждаме хляба. Отговорете с цитат

plamen petrov написа:
Та по темата за фуная от Слънчев бряг , всеки колега е наясно с възможностите на питащия още със задаването на въпроса .Мисля че е крайно време да си пазим хляба защото е на изчезване .Ваш ред е да изразите мнение по въпроса и да си приемем някъкво неписано правило , нещо като от рода на разкодиране по сериен номер .

Напълно съм съгласен с тебе.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм съвсем съгласен,защото едва ли този който иска да понаучи нещо в тази област ще тръгне да конкурира някой, които се занимава на светло професионално с тази работа .Ако това е млад чоек и го тегли този занаят какво лошо има че иска да се образова и да тръгне по това нелеко поприще .То и без това като гледам хората дето си вадиме хляба с тази работа са бая на възраст а щракачи на копчета младежи колкото искаш.Обаче за разкодирането съм съгласен,мошенници колкото щеш.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 1587
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 16:23    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
Не съм съвсем съгласен,защото едва ли този който иска да понаучи нещо в тази област ще тръгне да конкурира някой, които се занимава на светло професионално с тази работа .Ако това е млад чоек и го тегли този занаят какво лошо има че иска да се образова и да тръгне по това нелеко поприще .То и без това като гледам хората дето си вадиме хляба с тази работа са бая на възраст а щракачи на копчета младежи колкото искаш.Обаче за разкодирането съм съгласен,мошенници колкото щеш.

Да ама не така ,там са само наемодатели и кръчмари .Ако беше казъл поддържам кабелната тел в един хотел ,скапа се един тел ,ако може помогнете да ама не е така бизнеса им е свързан само с туризма и парите там са слатки не е луд да се занимава с телевизори и да чака някои да му отвори вратата на сервиза .Просто иска да мине метър както заграждат плажовете и на теб оставят уж 20% в тръните и тръгват да ги проверяват от 25 август когато сезона е свършил .Просто те са си свикнали винаги да минават метър.
_________________
Директна връзка Skype-plamenpetrov8281
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joda
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 417
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 16:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз от доста време вече не се занимавам с ремонти и затова моето мнение може би не е за тук. Но като полуклиент полуколега все пак ми се иска да споделя нещо. Това което ще ви изяде хляба няма да са начинаещите или тези които искат да си оправят сами техниката за да спестят пари. Те не пестят наистина и ще го разберат рано или късно и всеки ще започне да си гледа своята работа. Това ще ни се наложи в близко бъдеще и всичко ще си дойде на мястото. Проблема ще дойде от тенденцията да се прави техника-еднодневка .. 2 години гаранция (също така проектирана да работи 2г) и след това нова защото не си струва парите и загубеното време да се оправя. Наскоро познати изхвърлиха телевизор на 2г и 2 м. Един друг (по странно стечение на обстоятелствата фунай) отлежава в мазето. Спря да работи и човека просто си купи друг. На мен ми е жал да го хвърля (не е и мой де) а може и лесно да може да се оправи ... ама и на мен не ми се занимава. Старите скъпо струващи, масивни, вечни уреди вече не се произвеждат и фирмите не гонят име (с качество и надеждност) а бърза печалба. Споделянето на опит може много да ви помогне та дори и някой да си оправи сам телевизора защото повече инфо минимира разходите на време и средства по ремонтите което ще ви задържи по дълго доходите. Това мисля аз но не съм ви вече колега. По скоро мнение на наблюдател.

На морските ни сънародници не завиждайте повече от на другите. Тези които заграждат, рекетират било с плажове или паркинги и изкарват големите пари са си ясни и те правят това на всякъде не само на морето. Обикновените хора там не са много за завиждане.
_________________
Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Лелеее......колега, тия на морето много са те ядосали.Аз говорех по принцип за занаята.Хайде да си представим нещо друго.Този човек който зададе въпроса ако е някой млад човек на който му е писнало да мие чинии по комплексите и иска да почне да се занимава с това за което е учил ,не си ли заслужава да му се помогне да тръгне и да придобие опит,защото никой не се родил научен или всичко да знае.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 1587
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 16:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Младите момчета на морето не мият чинии .За помагането помагам на младите да научат нещо ,всяка година имам стажанти и на нито един младеж не съм отказал.Ама вече не ми се коментира този случаи със Слънчев бряг че колегите могат да останат със грешно впечатление за характера ми а аз искам ясно да ми се казва така и така може ли не може ли а не със селски номера да ме премятат и в очите им да съм глупак .
_________________
Директна връзка Skype-plamenpetrov8281
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 17:35    Заглавие: Отговорете с цитат

joda написа:
Аз от доста време вече не се занимавам с ремонти и затова моето мнение може би не е за тук. Но като полуклиент полуколега все пак ми се иска да споделя нещо. Това което ще ви изяде хляба няма да са начинаещите или тези които искат да си оправят сами техниката за да спестят пари. Те не пестят наистина и ще го разберат рано или късно и всеки ще започне да си гледа своята работа. Това ще ни се наложи в близко бъдеще и всичко ще си дойде на мястото. Проблема ще дойде от тенденцията да се прави техника-еднодневка .. 2 години гаранция (също така проектирана да работи 2г) и след това нова защото не си струва парите и загубеното време да се оправя..

Не си прав-нищо няма да ни изяде хляба-нито се очертава в скоро време да сме със изяден хлеб,вярвай ми...Въпреки че това е тема на друг разговор...
Ремонти на електроника винаги е имало от 1905-1907година насам и ще има,докато свят светува...
Може много от нещата да не се ремонтират поради нецелесъобразност заради цените на същото ново и по куп други причини, но не и ремонтите да изчезнат нацяло...Докато има електроника-ще има нужда и тя да се ремонтира...
Факта че по Германия и Австрия има ТВ-сервизи,факта че в Австралия примерно в момента функционират едни от най-големите фабрики за поризводство на радиолампи е показателен.
Така че не ни бери дерта че ще останем без хляб.
Въпроса е чисто и просто-всяка жаба да си знае гьола...
Айде-направих си малък експеримент-първо опитах да се консултирам със доктор,и се направих на болен,но не нещо сериозно и наложително да се ходи на доктор,а проста и безобидна консултация.
Влезнах по форуми,писах къде що набарах имейли на дофтори,учтиво,културно.Ами кво да кажа-от може би 150 запитвания-3-4 души благоволиха да ме насочат и да ми помогнат...
Всички останали или не отговориха или отговора беше-"Ела там и там бачкам,толкоз пари си приготви"...
После започнах същата консултация-само че на сторителна тематика,просто щото така ми се наложи вече наистина-пак от един куп професионални форуми,и-мейли и т.н. ми отговориха 3 души...
Останалите-без никаква практическа насоченост и акъл как да се справя сам ми отговориха пак-"тва ми е телефона-толкоз пари вземам-ще ти свърша работа".
И с други аспекти от живота съм си правил подобен експеримент-резултатите са все такива...
Ние ли сме най-големите балами...
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
VALDEMAR
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 69
Местожителство: BURGAS

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 17:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Не те тия"по морето" не са го ядосали толкова!
Него по го е яд на себе си че не може да изкара колкото тях.
Що като са толкова лесни тез пари не си вземеш една кръчмица по морето, ша туриш една полугола кака да сервира ,едно барманче невръстно да лъже девойките и готово почват да падат от небето паричките?
Давай Пламене кв'о чакаш грабвай коловете и заграждай ,щото не остана много за заграждане!!
Виж колко е лесно, какво си се заврял в тези боклуци,стари "кошници",нови гаранционни "еднодневки"за които ти плащат мизерни парички от същите тези дето имат хотели по морето и дето им правиш гаранционните боклуци за нищо пари !!!
На тях трябва да се сърдиш не на тоя начинаещ!
Щото големите ти забиват бизнеса и те каквото кажат ти ще ги гледаш в очите и ще мълчиш,щото без гаранционно няма далавера !!!
Така ли е?
Всеки гледа да се хване за някоя голяма фирма и е готов на всичко само и само да има работа редовно.Големите фирми и сервизни вериги обаче го знаят и те ти диктуват условията.Знаят също че "гилдията" няма сериозен защитник, не е обединена (по-точно трудно би се обединила, защото се правят опити) и правят каквото им е изгодно .
Абе направо се гаврят с труда ни!!!
Затова не само на Пламен ами и на нас "по морето" ни се иска да печелим коректно от нашия занаят а не от кръчмите!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

VALDEMAR написа:
На тях трябва да се сърдиш не на тоя начинаещ!!!

Четеш,както чете дявола евангелието-човека не е начинаещ-винаги най-много от всичко съм ценял тука младите колеги (то понеже аз съм много дърт де) и съм гледал всячески да им помогна и да ги насоча...
В случая не става дума за начинаещ колега-става дума за човек дето да си го кажем просто-иска да мине метър и да не дава пари за ремонт
Това вече коренно променя ситуацията.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov