| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Вто Сеп 11, 2007 12:43 Заглавие: тв panasonic-tx21s3tp-изключва |
|
|
| телевизора ми го донесе колега-изровил го целия ,но се оказа че е сменил str-а с такъв без буква а ,и затова захранването пищеше и не работи.сложих му с буква -а- ,сега захранването е добре,но включва за момент и изключва на стенбай и постоянно така.вторичните напрежения на тхо са силно занижени,за вертикалното е 7 волта ,а за видеото-50 волта.смених вертиклния чип,откачах отклонителната система,видеоусилвателите ,но ефекта е същия.импулса на базата на крайния транзистор е идеален.смених и паметта-без резултат.захранванията на процесорите са идеални.дали не е тхо? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Вто Сеп 11, 2007 18:25 Заглавие: |
|
|
| а,като откачиш тхо-то и сложиш лампа захранването държи ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Сря Сеп 12, 2007 8:16 Заглавие: |
|
|
захранването държи 90 волта-не зная колко трябва да е ,но останалита напрежения-12волта например са добре,само дето напреженията на тхо са занижени-все едно работи на друга честота-а импулса на базата е с идеален полупериод ,форма-абе както трябва да си е  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Сря Сеп 12, 2007 12:15 Заглавие: |
|
|
| ivan76 написа: | захранването държи 90 волта-не зная колко трябва да е ,но останалита напрежения-12волта например са добре,само дето напреженията на тхо са занижени-все едно работи на друга честота-а импулса на базата е с идеален полупериод ,форма-абе както трябва да си е  | записал съм ,че е 124волта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Сеп 12, 2007 17:14 Заглавие: |
|
|
| Да не ти е изсъхнал/изтекъл кондензатора на В+? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Чет Сеп 13, 2007 12:40 Заглавие: |
|
|
| не е -сменен е |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Сеп 13, 2007 12:45 Заглавие: |
|
|
Тва напрежение е нисичко-да не ти се е паднал ментак STR? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Чет Сеп 13, 2007 15:16 Заглавие: |
|
|
| окъсих му релето за стенбая и си призна-тхо-изпуши-но не мога да го намеря никъде.номера му е-ZTFK33005A, а аналога му -HR8327-ако някой го открие някъде моля да обади от къде може да се купи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|