| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 10:55 Заглавие: Разлика между кварцове за 500 кНz |
|
|
Колеги има ли разлика между кварцове CSB500F 2 и кварц CSB500E.
Първия беше на едно сони, чиято развивка е реализирана с CXA 1213BS, но правеше мизерии прекъсваше и накрая гори крайния на TXO. Смених го със същия, но отзад има буква Е и тръгна, но няма никаква синхронизация.
Като гледах в каталога оригиналния го дават точно за развивка, а другия за дистанционно. Този за развивка е 6 лева, а другия 50 стотинки.
Чудя се къде е разликата, след като и двата са за 500kHz и има ли такава изобщо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 10:57 Заглавие: |
|
|
Разлика има и тя е свързана с класа на точност.
За това място си търси с буква F.
Мисля, че някъде отдавна пак беше дискутиран този въпрос. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 11:00 Заглавие: |
|
|
Благодаря.
Тъй като никъде освен в Бургас не намерих реших да пробвам да отворя стария с ножчето. Леко с малката отверка излъсках и двете повърхности на плочката и натегнах малко пластините. Слагам го и какво да видя. Работи без проблеми. Май за сега ще си остане със стария. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 11:34 Заглавие: |
|
|
Не само в Бургас ,по мое скромно мнение такива кварцове не продават никъде или поне аз не съм намирал.Винаги този проблем се е решавал с кварц от друго шаси на SONY.В някои от моделите слагат 502 мгц и тогава проблема става още по красив. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 11:35 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | ...В някои от моделите слагат 502 мгц и тогава проблема става още по красив. |
503kHz! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 11:46 Заглавие: |
|
|
Такъв кварц има и във Фунаите с СХА1213,а също така и в някои модели на JVC.Срещал съм колкото и невероятно да звучи и в някои ДУ/там замяната е без проблемна/.Досега съм слагал само от стари шасита,по магазините не съм намирал _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 12:44 Заглавие: |
|
|
Така е ,503кхц,извинявам се .Ама и аз една честота му праснах  _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 13:50 Заглавие: |
|
|
| има такива кварцове в софия в роял електроникс ,с точност F45-работят перфектно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 14:25 Заглавие: |
|
|
Дори и в магазина на Пасат в Ловеч ги има тия F45 и скоро слагах два на местото на F15 и F30 и стана без проблем.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 17:50 Заглавие: |
|
|
| "Тодор Петров" има F2 за 1,60лева |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|