| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 14:23 Заглавие: Захранване на TV Panasonic TX-2170T |
|
|
TV Panasonic TX-2170T дойде с изгорял тиристор,извадих го и натоварих +В с 40 ватова лампа напрежението е 102Волта,скоро правих такъв и знам,че трябва да е 90волта.Електролитите са сменени,SE090,оптрона,транзисторите са измерени,ценера е сменен с 6,8 волтовНямам идея а и дали нещо не се бъркам за напрежението.Другото което ме озадачава е,че без товар напрежението е към 160Волта.При St by напрежението е нормално 10Волта. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 14:58 Заглавие: |
|
|
| имаш ли схемата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 15:24 Заглавие: |
|
|
Схема имам,когато сменя ценера с 6,2V,напрежението става 94V,но без товар пак е високо,което за мен не е нормално. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 15:42 Заглавие: |
|
|
Този модел не е ли с реле което включва резистор за товар когато телевизора е на st.by ? Да не би да е прекъснало то и за това да ти е високо напражението. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 16:04 Заглавие: |
|
|
На St.by всичко е нормално,но когато го пусна в работен режим без товар напрежението е високо. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 16:09 Заглавие: |
|
|
А вторичните напражения от импулсния в норма ли са или и те са високи ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 16:31 Заглавие: |
|
|
Те са горе долу в норма,леко са завишени. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 17:21 Заглавие: |
|
|
Сложи паралелно на оптрона / К-Е / един резистор около 2-4ком. за да можеш да се ориентираш къде е причината.Ако напражението падне значи търси във веригата на SE , R832 , оптрон , С811 , С838.Ако не се променя значи R837 , оптрон , Q832 , R822. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|