| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 20:14 Заглавие: FUNAI TV-2000A MK7- няма картина. |
|
|
| Този телевизор има дисплей но няма сигнал. Видеосигнал отива до CXA1213, но екрана е тъмен.Излизат три хоризонтални линии, които се движат несинхронно.Звук има. При външен видеосигнал е пак същото.Проверени захранващи напрежения,сменен кварц 500КHz.Kak да разбера дали е от CXA-то? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 20:22 Заглавие: Re: FUNAI TV-2000A MK7- няма картина. |
|
|
| jivko написа: | | ,сменен кварц 500КHz. | А тук какъв да е кварц не става.Мисля че нямаш редова синхронизация. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 20:25 Заглавие: |
|
|
| Сложих същия от друго шаси, но прилича повече че няма кадрова синхронизация. С двата кварца е все същото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 20:31 Заглавие: |
|
|
| Пусни една снимка ,че не мога да си го представя това ,за което говориш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 20:59 Заглавие: |
|
|
| Установих, че няма синхронизация по кадри,защото честотата на кадровия генератор не съвпада с тази на видеосигнала.Водеосигнал има без изкривявания на 14 краче на ИС CXA1213.При превключване на каналите проблясва за секунди растера. Без антена има растер, но със слаба яркост при увеличено ускоряващо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 21:09 Заглавие: |
|
|
| снимка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 21:22 Заглавие: |
|
|
Сменяи сммело СХА1213 детска болест при този интеграл.Този дефект е често ссрещан при сони и фунаи с този чип.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 21:25 Заглавие: |
|
|
| много е скъп-58 лева. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 21:29 Заглавие: |
|
|
| Не мога нищо да кажа.Не съм имал дефект с подобен ефект.Пробвай от друг телевизор преди да купуваш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 21:34 Заглавие: |
|
|
| Забрави да я купуваш като нова.Просто разпитаи колеги нямат ли шасита от сони с тоя чип. Казвам от сони щото наи бързо им дават фира кинескопите. Ако ти го дадат за 15 , 20 лв и за клиента добре и за теб добре |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|