 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 04, 2007 5:44 Заглавие: търся схема на ER-TE |
|
|
| Домофонна уредба ЕR-TE ,пише че е производство на САС -Бургас ,някой има ли схема на свързване или схема на базова станция ,че дава микрофония като дигнеш отделните апарати ,вътре няма регулировки ,а елементите изглеждат здрави ,ИС има -2 броя 393 и 1 бр 40106 която май е в аналоговата част. Благодаря ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Minkov Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 216 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 8:23 Заглавие: |
|
|
Късно виждам въпроса ти и дано до сега си решил проблема, но все пак да си кажа рецитацията: откачи микрофона в разговорното устройство и го изнеси по-далеч от говорителя.
Проблема в тези системи е, че за разговорното усройство конструкторите ползват евтин и нечувствителен говорител, като за да постигнат мощност издуват усилването към него. Тогава обаче се вкарва много шум. А шумът, както го е описал още нашият пра-пра-прадядо Ал.Бел е смесица (карашик, защото ЕР-ТЕ и AUDIO са турски системи, знаят го всички) от безкрайно много отделни честоти. Та добре усиленият шум е катализатор за микрофонията.
А регулиране на силата на звука в тази домофонна уредба има, в посока от етажните апарати към входното табло. За целта е монтиран тример-потенциометър, който се намира на платката във входното табло. Завъртането на тримера става през малка дупчица в задния капак. В по-старите системи, към всяко разговорно устройство беше прикрепен и пластмасов "върток", чиито работен край е във вид на минатюрен шестогран. А в сегапроизвежданите табла, тримера се върти с права часовникарска отвертка.
Успех в аудотехниката :-) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 13:30 Заглавие: |
|
|
Ами поставих тример за регулиране и в базовата станция ,но все пак мерси за информацията ,човек се учи докато е жив !  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|