| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bananah Нов потребител

Регистриран на: 14 Окт 2007 Мнения: 2
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 13:32 Заглавие: Трансмитер от 12 на 1,5 V. |
|
|
Здравейте! Някой може ли да ми даде схеми за изработка на подобно устройство?Благодаря. _________________ http://musclecarsbg.lookse.org |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 19:00 Заглавие: схема |
|
|
| Колко ток ще черпиш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 19:03 Заглавие: |
|
|
| Например с един обикновен делител на напрежение, съставен от два резистора. Ако не се изисква някаква точност естествено. Подозирам че искате да захраните един от термометрите които се поставят в автомобила, или греша? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 19:50 Заглавие: схема |
|
|
| Жоре може и със ис да го направи . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 20:18 Заглавие: |
|
|
Да, може и с PIC, но дали си заслужава?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 20:39 Заглавие: схема |
|
|
| Нека човека си реши как да го прави . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bananah Нов потребител

Регистриран на: 14 Окт 2007 Мнения: 2
|
Пуснато на: Пон Окт 15, 2007 15:58 Заглавие: |
|
|
Става въпрос за захранване на MP3 плеър от запалката на колата. Тя консумира 350-400mA. _________________ http://musclecarsbg.lookse.org |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пон Окт 15, 2007 17:54 Заглавие: |
|
|
| Най-просто би могло да стане с LM317. Ама й сложи радиатор, че ще трябва да разсейва около 5W. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пон Окт 15, 2007 19:02 Заглавие: |
|
|
| Извинявайте, но такова устройство трансмитер ли се нарича? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Окт 16, 2007 10:40 Заглавие: |
|
|
| ivan1959 написа: | | Извинявайте, но такова устройство трансмитер ли се нарича? |
Със сигурност не се нарича трансмитер.
Нали сега е модерно да си слагаме в устата чужди думички без да им знаем значението...
Е тва е трансмитер-
http://en.wikipedia.org/wiki/Transmitter
И няма нищо общо с това което човека дири... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|