| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Окт 19, 2007 8:17 Заглавие: Sony KV-21T5r шаси FE-1 - не работи скарта след токов удар |
|
|
| Не работи скарта грамнал от токов удар |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Окт 19, 2007 13:46 Заглавие: |
|
|
CXA2060AS? Освен това във веригата на Vin имате ценер, кондензатори и резистори! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 12:12 Заглавие: |
|
|
| Отпред има вход с чинчове-но той работи,може ли чипа CXA да е изгорял а др AV вход откъм чинчовете да е здрав.Имаше окъсил един ценер на 9,1 волта,но пак не работи след смяната.Като се включи сигнал има някаква картина но не се вижда нищо а само разсинхронизиране,се едно няма никаква синхронизация.Има ли др чип или ключ от който да е проблема |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 12:47 Заглавие: |
|
|
Може СХА 2060 да е наполовина издънена, но все пак проверете изброените елементи към скарта! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 21, 2007 10:55 Заглавие: |
|
|
Колега мерси за отговора,но коя е тази верига на VIN.
Имаше окъсил ценер на 9,1 волта D408[/url] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Нед Окт 21, 2007 11:48 Заглавие: |
|
|
Q401,408,004,005 и елементите около тях здрави ли са? _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 21, 2007 20:29 Заглавие: |
|
|
| naskoni написа: | | Не работи скарта грамнал от токов удар | Освен предния AV-вход, ТВ-то трябва да има две скарт букси (А и В) с по три видеовхода V, Y и RGB. Кой от тях не работи? А20 ли? | naskoni написа: | | Имаше окъсил ценер на 9,1 волта D408[/url] | Този ценер е за изходния видеосигнал на скарта. Показва, че "токовия удар" е бил не от мрежата, а от неправилно включване или от гръмотевица и няма връзка с твоя проблем.
Вероятно е гръмнал входа на 41кр. на СХА2060. Видеосигнала стига ли до него и D420 здрав ли е? Размени видеосигн., който постъпва на 41кр. с видеосигн., който постъпва на 43кр. за да се ориентираш откъде идва проблема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 8:09 Заглавие: |
|
|
| здр. колеги,телевизора е с 1 скарт букса и чинчове отпред.Тв е грамнат от компютър,имало е токов удар и след изгарянето на компа е думнал и тв-това казва клиента.Днес пак ще проверя тези елементи дали са здрави ,но май си е заминал чипа |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 16:41 Заглавие: |
|
|
| naskoni написа: | | ...но май си е заминал чипа | Това провери ли го с размяна на входовете на чипа? А RGB-то и звука от скарта работят ли? Ако е заминал чипа и не искаш да го сменяш, може да пуснеш предното AV да върви и от скарта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 24, 2007 14:12 Заглавие: |
|
|
| Благодаря много колега!Оказа се че наистина входа не работи ,размених ги и сега работи от скарта,но нещо няма звук нито от пред нито от скарта.Тв иначе си работи нормално ,звука не минава през този чип а от скарта минава направо в аудио чипа.Какво може да има още грамнало |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|