| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 20:24 Заглавие: Черни ивици на екрана на ТВ Електрон738Д |
|
|
| Изображението от горния край на екрана до средата е виолетово, на долу е зелено. Има също няколко черни ивици. ПАЛ декодерът съм го демонтирал, така че трябва изображението да е черно-бяло. Според мен проблема е някъде в блока "разверток", но не знам къде точно. За съжаление нямам осцилоскоп и не мога да видя формата на сигналите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 20:49 Заглавие: |
|
|
| И защо се занимаваш с това чудовище? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 21:31 Заглавие: |
|
|
| Според мен дефекта ти е в цветния блок. Той трябва да е с интегрални схеми.Просто се отпушва на СЕКАМ .Доколкото си спомням имаше схема за цветовата синхронизация ХП1 и до нея два тримера.Но тия телевизори съм ги правил преди повече от 5-6 години тъй че всичко съм забравил и както казват колегите хич не се занимавай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 22:02 Заглавие: |
|
|
Дефекта не е в цветния блок. Пробвах с друг.
Не ви казах как е станала повредата: скъсал се е 370V проводник на съединителната платка и е дал на късо предполагам със 160V извод. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 23:05 Заглавие: |
|
|
| Дефекта е в колекторен блок .Имаш прекъснал кондензатор! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 23:15 Заглавие: |
|
|
| Повечето са сменени, но не с нови. Как да разбера кой точно? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 23:48 Заглавие: |
|
|
| Не си спомням точно , но май беше този за -240в.Корпуса му е изолиран с предпазна капачка. Подобен е ефекта при изгорял предпазител за тези -240в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 0:25 Заглавие: |
|
|
За този дето ми говориш:
Най-напред телевзиора му горяха 2 от предпазителите при включване. Забелязах, че е гръмнал кондензатора с капачката(хубавото е, че хората са знаеле че ще гърми и са му сложили капачка ). Освен него смених и един резистор 36К. Телевизора си работеше перфектно, но... е дала на късо една жичка и останалото го казах.
Кондензаторът дето сложих на негово мястое за 450волта и ме съмнява да е от него пак. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 0:39 Заглавие: |
|
|
Но като се замисля - подават му се -240волта, а проводникът дал на късо е +370волта, така че е възможно. Може ли от друг кондензатор да се получава такъв ефект на образа.
Предпазителите в момента не горят. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|