| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kostadin iantchev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2003 Мнения: 520 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Дек 14, 2004 13:13 Заглавие: Проблем с монитор CTX |
|
|
Монитора е CTX-17XA (DBL1785XE).
Проблема е следния: не се запуска ТХО, крайния транзистор е 2SC5296 и има 60 ома съпротивление между Б и Е. Захранването на ТХО е 190V.
Въпросите са ми има ли резистор БЕ в транзистора и това напрежение не е ли много високо.
Ако има някой схема и бин, ако може да изпрати.
Паметта е: 24С04. _________________ Отдел за борба с "бъговете" по електрониката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Вто Дек 14, 2004 13:55 Заглавие: |
|
|
| Захранването от страни ли му е? А транзистора го дават = BU2520DF, 2SC4124, 2SC4763, 2SC5149. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Дек 14, 2004 19:57 Заглавие: |
|
|
| Аз имам ТХО от 17" СТХ,ако ти потрябва..,но не знам дали е за този модел,защото транзистора е: 2SC5411.По принцип е странно за монитор хоризонталния транзистор да е с вграден диод... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kaloyan Опитен потребител

Регистриран на: 03 Окт 2004 Мнения: 250 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Дек 14, 2004 20:58 Заглавие: |
|
|
| транзистора не трябва да е с резистор.захранването наистина е много високо.обикновено работят с около 90-100в.преди крайния има един полевак, обикновенно и той се скапва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Дек 14, 2004 21:11 Заглавие: |
|
|
| То това напрежение се следи от стабилизатора (захранването),високичко е мисля..Дали не мериш нещо друго...Виж хубаво ,че днес стават едни мостови с по два хориз. трафа...мониторите,трябва да имаш 2 тона опит за да го проумееш.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kostadin iantchev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2003 Мнения: 520 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Дек 14, 2004 21:30 Заглавие: |
|
|
На мен ми се струва че този транзистор е сменян. Утре ще го сменя и ще видим какво ще стане. _________________ Отдел за борба с "бъговете" по електрониката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cdi Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003 Мнения: 768 Местожителство: Трявна
|
Пуснато на: Вто Дек 14, 2004 23:41 Заглавие: |
|
|
| 190v. е прекалено много за този монитор - 180-190v. се подават от импулсното на един MOS транзостор / чопър / от изхода му трябва да излиза не повече от 80-100v. иначе минава в режим на защита. Управлението на този чопър мисля че беше от някаква IC но не съм сигурен за модела че е същия за който си мисля. Ako чопъра е здрав се насочи към управлението от интегралата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kostadin iantchev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2003 Мнения: 520 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 11:16 Заглавие: |
|
|
190-те волта отиват директно към ТХО-то без да минават през друг транзистор. _________________ Отдел за борба с "бъговете" по електрониката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cdi Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003 Мнения: 768 Местожителство: Трявна
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 13:29 Заглавие: |
|
|
| Май ще трябва да намеря схемата, имаше някаква особенност но немога да се сетя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|