| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kras1970 Нов потребител

Регистриран на: 16 Фев 2005 Мнения: 27 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 9:41 Заглавие: Goldstar CKT9742 губи настройката ? |
|
|
| Здравейте. Имам проблем с ТВ Goldstar CKT 9742. След като се настрои и по работи малко (всеки път различно) се губи настройката на програмите и всички трябва да се настроят отново. Презапоих процесора и паметта, но без резултат. Процесора е SAA 1293-02 а паметта MDA 2062. Някой имал ли е подобен проблем да помогне с идеи преди да ги купя и сменя? Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 9:46 Заглавие: |
|
|
Тунер или бобинката на AFC  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 10:04 Заглавие: |
|
|
| Имал съм подобен проблем със Сони. Само,че той губеше програмите само на UHF обхвата ,в тунера беше проблема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 10:07 Заглавие: |
|
|
| Смени кондензатора в контура на AFC-то и го донастрой. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kras1970 Нов потребител

Регистриран на: 16 Фев 2005 Мнения: 27 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 14:27 Заглавие: |
|
|
| Не мисля че е нещо около AFC. Когато изчезне настройката, определени програми (20, 21,22 34 ) показват "черно" като липса на видео, а не снежинки. Те не подлежат на никаква настройка. Трябва да настроя например 19 , в режим на настройка да сменя номера на 20 и да запомня. Понякога в режим на настройка блокира ( не приема никакви команди) и изключва. След като го включа всичко е нулирано от настройките. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 14:46 Заглавие: |
|
|
| Ами така кажи ,смени си 330 микрофарада, филтража на +16 от ТХО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kras1970 Нов потребител

Регистриран на: 16 Фев 2005 Мнения: 27 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 16:22 Заглавие: |
|
|
| Кондензатора е наред. Сомо че 7812 дава 10.47 V. Смених го и за сега май не се "разтройва". Но "черните" програми трябваше ръчно да ги оправя, защото пак не се настройваха. След като им запомних настройка от друга програма и те се настройват. Ще видя дали пак няма да се "ресетне", но до сега май трябваше да го е направил. Благодаря за идеите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 20:37 Заглавие: |
|
|
| Сомо че 7812 дава 10.47 V Трябва да е 12в |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|