| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 22:04 Заглавие: Grundig CUC5365 няма оправия с TEA5101 |
|
|
Пукат като семки с подадени 200 в. през 300 омов резистор както е по схема . Имам спомен ,че без товар TEA5101A се държи нормално . Елемент по елемент съм ги мерил ама броя на пробите нарасна неимоверно От две места купувах на около 3лв. _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 22:16 Заглавие: |
|
|
Иво не каза какъв е кинескопа,филипсовите са проблемни. _________________ Утрото е по мъдро от вечерта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 22:25 Заглавие: |
|
|
Затова го пускам даже и със свален цокъл . Кинескопа е A59 ама до тоя Grundig има още един CUC2030N с A66 къде се е закучил и гасне секунда след като се покаже картина и менках кинескопите ама май ,и двата джама са читави а ядовете са назад . _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 22:29 Заглавие: |
|
|
или цокъл или поредното менте.от къде купуваш ТЕА5101 _________________ Утрото е по мъдро от вечерта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 23:55 Заглавие: |
|
|
Отпой неговото си отопление и пробвай с външно отопление на катодите  _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 8:17 Заглавие: |
|
|
Как се държи с откачен куплунг означен с - RGB. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 9:45 Заглавие: |
|
|
| Иво ,имам една ТЕА5101А от шаси .Ако ти трябва обади се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 10:13 Заглавие: |
|
|
Виж вътре в цокъла на платката на кинескопа на някои от цоклите слагат по едно пръстенче което служи за искрище на всичките крачета на кинескопа.Имах такъв случай ,при вадене се беше разместило и си беше намалило разтоянието и на мерене дава редовно но при подаване на напрежение заискрява и прави белята. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 10:33 Заглавие: |
|
|
Първо-TEA5101 в огромната си част по магазините са ментаци.
Второ-ако кинескопа ти е Филипсов ESF-серията-вероятността причината да е в него е голяма.
Трето-цокъла.
И мери хубаво ситните диодчета по платката дали няма някое ,което да е дало фира.
В някои версии на платката слагаха и по 2 защитни диода на всеки канал.
А резистора не го гледай-
Виждал съм я платката и със 330ома резистор на захранването фабрично и със 47 ома пак фабрично,така че резистора няма никакво значение.
Виждал съм платка и със шунтиран нацяло резистор със мостче преди мене от някакъв колега-и тя си работеше без проблем.
И дай повечко информация-
-Как гори чипа и какво му гори?
-Заработва ли поне малко преди да опука или гори от раз?
-Ако заработва-то какво дава на екрана?
Иначе за кинескопа-спокойно можеш да пускаш платката без кинескоп за пробата.Ако и така гори чипа-явно работата не е в кинескопа. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 20:40 Заглавие: |
|
|
Стойноста на резистора е определяща според диагонала на кинескопа и необходима стойност на +B. Купих с буква B и хоп готово . _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|