| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
KrasiSavov Опитен потребител

Регистриран на: 21 Авг 2007 Мнения: 139
|
Пуснато на: Нед Дек 09, 2007 20:32 Заглавие: tv crown ACV 2133 |
|
|
Телевизорът е с микропроцесор LC863532C, памет 24C08, видеопроцесор LA76810A. При включване телевизора проявява екран в режим AV1. При натискане на бутон от дистанционното TV/AV преминава в режими за избиране на телевизионни програми. При изгасване и пускане отново пак се връща в режим AV1. Направих опит да пренастроя програмите от кабеларката. Телевизорът запаметява програмите, но някои от тях излизат без цветност поради нуждата да бъде донастроен с опцията финна настройка. Така запаметени програмите си остават. В различен период от време телевизора преминава в режим stand by. Напреженията във вторичните вериги на захранването не се променят от работен в stand by и обратно. Проверени са филтриращите кондензатори. Също и електролитните кондензатори на стъпалото за кадрова развивка.
Когато премине в режим stand by самопроизволно не мога да го запускам с бутоните от панела P+/P- или от дистанционното. Имам съмнения за проблеми с дъмпа. Ако някой може да помогне с дъмп и съвет - предварително благодаря.
Последната промяна е направена от KrasiSavov на Пон Дек 10, 2007 20:38; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Дек 09, 2007 21:00 Заглавие: |
|
|
| Ето един но ми се струва че не е в това проблема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yordanov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Май 2005 Мнения: 328 Местожителство: Botswana,Gaborone
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 18:28 Заглавие: |
|
|
Процесор . _________________ И когато всичко си загубил, все пак остава бъдещето!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
KrasiSavov Опитен потребител

Регистриран на: 21 Авг 2007 Мнения: 139
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 20:28 Заглавие: |
|
|
Благодаря на OLD4 за дъмпа.Телевизора функционира добре.
Ако някой знае как се влиза в сервизното меню, за да намаля малко
синия цвят.Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
KrasiSavov Опитен потребител

Регистриран на: 21 Авг 2007 Мнения: 139
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 20:17 Заглавие: |
|
|
| С влизане в сервизното меню направих корекцията. Телевизорът реагира правилно на бутоните от дистанционното.Благодаря на колегите за помоща. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|