| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
BINEV Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юни 2007 Мнения: 215
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 14:13 Заглавие: Funai TV-2000A MK8 вертикал |
|
|
| Колеги това ТВ е с проблемен вертикал.Сменени са кондензаторите по захранването на ВО. Разгледах схемата на ТВ и видях че няма сигнали от 29pin на TA8759BN, от кадето смятам че трябва да идват импулсите за ВО. А след това измерих и 31pin и от там излизат импулсите за вертикала. Това нормално ли е. На входа на AN5512 6pin не достигат никакви импулси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 14:27 Заглавие: |
|
|
29-и крак v-drive подава вертикалните импулси.31-и крак v-ramp са корекции size и position.Явно чипа е пътник.Някакви некоректни съпротивления на 29-икрак?Отпойте го и пак премерете. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BINEV Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юни 2007 Мнения: 215
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 14:55 Заглавие: |
|
|
| Това с отпояването е пробвано, нищо. Тогава да те питам как така на 31крак имам импулси които са точно такива каквито трябва да са за ВО а на 29 крак на интегралата нямам. Разгледах pdf-а на TA8759BN и си мисля да използвам импулсите от 31 крак да ги прехварля към ВО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 15:01 Заглавие: |
|
|
Ако са същите по честота и амплитуда можеш да ги правиш каквото си искаш Факт е единствено,че на 6-и крак на вертикалката трябва да имаш входен сигнал. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BINEV Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юни 2007 Мнения: 215
|
Пуснато на: Сря Дек 12, 2007 15:50 Заглавие: |
|
|
Този Funai се оказа с доста кофти проблем. Дойде с изгорял вертикал сменихго но се оказа че импулсите от матрицата ги няма, смених и нея но пак не трагна. Всички захранвания са наред. ХО работи. ИНтересното е че не се полочават никакви импулси на краката на кварцовете X302,X301. Кварцовете са сменени. Приемам всякакви идеи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Дек 12, 2007 17:22 Заглавие: |
|
|
Те тия кварцове мисля че са за ПАЛ и СЕКАМ. Ако е това шаси за което си мисля я виж на радиатора дето е захваната вертикалната схема трябва да има и един стабилизатор за 12в .Провери имаш ли ги 12в . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 12, 2007 17:32 Заглавие: |
|
|
Нещо от това което казвате не отговаря на истината,или сте си създали проблем в движение.Отворете дейташийта и обърнете внимание на 29-и,31 и 32-и крак.Излиза че е невъзможно да имате трионообразни импулси с необходимата честота и размах на амплитуда на 31-и крак на видеопроцесора,а на 29-и да нямате.Отделно от това идента за цветова система са съвсем отделни вериги във вътрешната структура на чипа и нямат връзка с липсата на вертикален импулс.Да не сте се натресли на дефектен чип при смяната за проба и да не сте върнали стария?Ако е така,то стария има ли генерации на кварцовете?Казвате че напреженията са нормални,но е желателно да ги премерите с осцилоскоп,за да е сигурно че няма флуктуации от изсъхнали кондензатори например. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Дек 12, 2007 17:42 Заглавие: |
|
|
29 и 31ви крак са един и същ.Което разбира се не значи че не може по някаква причина "косъмчето" вътре към единия крак да е прекъснало.
Чипа може да го смениш за проба и със 8659-те са еднакви,само че със втория няма да имаш цветно и ще ти се наложи да направиш лек финт състоящ се от 2 спойки за да се появи и цвета. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ggg3 Опитен потребител

Регистриран на: 23 Ное 2007 Мнения: 782 Местожителство: с.Дончево
|
Пуснато на: Сря Дек 12, 2007 19:20 Заглавие: |
|
|
| Проверихте ли Q125! Най добре ще е да разпоите колектора му. Ако във вашата модификация го няма трябва да имате SERV. ключ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|