Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

DVD плеър "Samsung"- оптика?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
И как се постигна този ефект?Да не са въртени двата тримера /на нова оптика абсолютно не се пипат/!

Значи,ново 20!Започна да чете МР3 и "обикновено СД".ДВД не чете,но в момента имам при мен само дискове от вестникарските будки.За такъв диск излиза съобщение,че не може да бъде възпроизведен.
Естествено,никакви тримери не са въртяни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Yan
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 33
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 23:16    Заглавие: Отговорете с цитат

helios написа:
М д-а-а,май ще си имам/така или иначе/ една оптика в повече.
Започна да се държи по подобие на старата оптика.Развърта за момент,след това за кратко спира и пак.В определен момент диска се развърта с много голяма скорост и,всичко се повтаря...


Ох, отдавна не съм надниквал във форума, където бях първи, още в зародиша му... Както и да е. Случайно надникнах, избрах произволна тема и ... ме "засърбя". Може ли да си кажа мнението? Мерси.
Та, след като системата се държи така неадекватно, означава, че не "вижда" диска наистина, но причитана не задължително да е в оптиката. Възможно е пропадане на шайбата на оста, върху която ляга диска (3-4 случая помня), възможно е промяна на вертикалната ос на оптичната система ( виновни са рейки, плъзгачи, окачването на лещата ), възможно е дори и износването на втулката-лагер на мотора да е причина.
Понякога регулировката с тримерите дава резултат, но бъди сигурен, че по-вероятно да е временно. Засилването на интензитета на лазера води до скорошното му изтощаване, а ако е фокусировка - пак ще се промени. Освен това настройката е невероятно сложен процес, където мно-о-о-го трябва да се внимава.
Навремето сменях оптики, правих профилактики и настройки... (По-рядко сменях, по-често правих профилактика). Но установих едно: ако цената на оптиката (оригинална се има пред вид) не надхвърля 20% от цената на изделието - струва си да се смени, а не да се правят опити да се профилактират. Под профилактика обаче се разбира пълно разглобяване на системата, почистване на всичко, измиване, почистване на оптиката в дълбочина (имам си тайни), нова смазка, настройки с различни дискове.
Общо взето - преди да купиш, виж дали не е ментенце, сравни с оригиналната оптика, не трябва да се различават драстично. Аз съм срещал дори и употребявани оптики в опаковка (клиента сам си е купил). А щом се опитваш да търсиш причина - представи си, че се опитваш да пропуснеш лъч през 100 разместени пръстена с различни диаметри и форма на отвори. Трябва да бутнеш всеки за да се подредят в една "тръба".
Не знам дали съм помогнал, по-скоро си начесах "крастата", но дано поне съм те подсетил за нещо, което ще помогне. Успех! Не отговаряй. Скоро няма да се появя. На кю-то съм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Би трябвало да чете вестникарските дискове ,да не би да е включен на друг регион.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Yu
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Яну 2005
Мнения: 138
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Май новата е дефектна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2005
Мнения: 747
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

helios написа:
Не виждам проблем при самата подмяна.Пластмасовите шайбички са си на място/предварително съм ги маркирал,не са завъртяни/.
А трябва ли,оптиката да се придвижва във вертикална посока,при стартиране.Тази не го прави...

Е,оптиката е нова,а новата оптика иска и нова настройка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 11:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека не бързаме ,тук нещата се развиват малко лавинообразно Very Happy .Много ми се ще колегата да опита дали СДто което работи, чете правилно първото си и последното парче записано на диска.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2005
Мнения: 747
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Пепи,хоризонталния наклон при CD плеърите не е толкова критичен и поради тази причина,там такава настройка липсва.Не е така обаче при DVD,та си помислих,ако се пипне малко там,дали няма да тръгне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 12:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Това имах и аз предвид.Ама преди това да се провери региона и вторичните напрежения на захранването.Той втулките си ги е белязал и може спокойно да прави експерименти с наклон ,и позиция на оптиката спрямо диска.Лошото е че не пише какво прави /нали оптиката не искаше да се движи нагоре надолу/ и някакси се губи последователността.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 17:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи,както писах по-горе,в един момент започна да чете МР3 и некомпресиран, аудио формат.Всъщност,на моменти чете/прочита и последното парче/,на моменти-не.ДВД изобщо не чете.
Забелязах,че диска,макар и много рядко,тръгва в обратна посока.
За оптиката/новата/,само отбелязвам,че беше доста неугледна на вид-металните повърхности-окислени,като че е стояла дълго време на влажно място...
Все пак,да пробвам с акс. настройки.Дайте някаква последователност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 17:40    Заглавие: Отговорете с цитат

То някаква последователност няма .Първо ги завърти всички втулки по малко в едната посока/нали си ги белязал/,разгледаи и четрите ли наклона им е в една позиция и т.н. Това че завърта диска в другата посока да не те смущава ,оптиката като не разчете правилно и той се чуди на къде да тръгне.Абсолютно сигурен съм ,че проблема идва от тази аксиална настройка.Успех.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov