| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hshop Опитен потребител

Регистриран на: 13 Мар 2005 Мнения: 193 Местожителство: Кнежа
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2005 16:12 Заглавие: ИЗ STRS5707 |
|
|
| Здравейте!Проблема е :ИЗ по принцип работи, но със силно жужене- В+ е около107в..При ново вкл.ТВ. не тръгва/В+70-80в./,а на извод 9 STR има 6.5-7в.,жужене не се чува.При откаченоТХО и товар-лампа-положението е същото.Като захраняТХОпрез лампа В+е в нормата от 115в.,а след лампата 60в.-ИЗ не жужи и ТВ. не работи.Смених всички С към STR,но без резултат!Ако някой е имал такъв проблем и го е рещил,МОЛЯ да сподели! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gama Активен потребител

Регистриран на: 07 Дек 2004 Мнения: 84
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2005 16:24 Заглавие: |
|
|
| Дай марка и модел на TV. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hshop Опитен потребител

Регистриран на: 13 Мар 2005 Мнения: 193 Местожителство: Кнежа
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2005 16:33 Заглавие: ИЗ STR...... |
|
|
| GAMA Телевизора е :LG CF20D30 sh.MC64B |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2005 16:39 Заглавие: |
|
|
| оптрона и усилвателя на грешката проверили чрез подмяна |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gama Активен потребител

Регистриран на: 07 Дек 2004 Мнения: 84
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2005 16:44 Заглавие: |
|
|
| Смени кондензатора на 300V |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hshop Опитен потребител

Регистриран на: 13 Мар 2005 Мнения: 193 Местожителство: Кнежа
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2005 16:49 Заглавие: |
|
|
| Оптрона го смених-не е,а и той ,мисля,че е за STB.Имам схемата и по н ея работя-не мога да разбера за кой усилвател на гр-ка става въпрос.Мисля,че той е в STR-а! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2005 16:59 Заглавие: |
|
|
Смени ли електролитните кондензатори в първичната част ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hshop Опитен потребител

Регистриран на: 13 Мар 2005 Мнения: 193 Местожителство: Кнежа
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2005 17:02 Заглавие: |
|
|
| С за 300в.-става въпрос за С след гретца ли?Него не съм пипал,но това е идея-сега ще го проверя.Между другото си търся осцилоскоп-моят С1-117 загуби лъч.Имам много добра схемка за проверка на С с осц-оп!До сега -3,4години никога не мее подвела!Давам до400лв.Моля, това да не се счита за обява!Просто този уред ми е страшно необходим! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2005 17:09 Заглавие: |
|
|
| hshop написа: | | Между другото си търся осцилоскоп |
Осицилоскоп като твоя ли търсиш или изобщо ? Вчера ми докараха за продаване / втора употреба естествено / един двулъчев HAMEG HM-412 . Искат му 80 лв. На бегъл поглед работи    _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
f706wjr Нов потребител

Регистриран на: 28 Яну 2004 Мнения: 39 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2005 17:12 Заглавие: |
|
|
| Струва ли си според теб този осцилоскоп?Ако си си струва моля те пиши. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|