Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

помогнете и този път МОЛЯ
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tvservice
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 379
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 14:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами то колегите вече са ти го казали, бих добавил само, не се отказвай от това което си постигнал досега, просто продължавай да гледаш напред и да се бориш, макар и на ново място. Щом вече си си изградил име, то клиентите няма да те забравят и пак ще те намерят. Всички сме преживели такива моменти и знаем как е. Пожелавам ти скорошен успех на новия адрес . Very Happy
_________________
Няма да умрем от глад докато има техника Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 21:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Това чувство на объркване ми е познато. И аз имах сервиз от 13 години, но засега съм се отказал (защото имах шанс за друга алтернатива), а и все повече работата става неблагодарна.
Два сервиза (частни) в центъра на София също са затворени - много жалко. Преди 40 години са сваляли шапка на телевизионните техници - сега това звучи като фрагмент от филм на Фелини!
Моите прогнози са много песимистични - с това нахлуване на ментетата, на евтините жълти апарати и всеобщата девалвация на човешките ценности единствения начин да оцелееш е да представляваш фирмен сервиз (краткосрочна алтернатива) или да се ориентираш към автомобилната електроника, тъй-като там се оказва инвестицията на клиента най-силна. Има и други възможности за сервизиране на по-скъпи продукти и т.н. Надеждата е в самия теб, а както виждаш и другите колеги те подкрепят. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 21:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега Цветков били пояснил защо мислиш че да си преставител на фирмен сервиз е крактосрочна алтернатива ,ти също не си издържал на пафората и си хлопнал кепенци аз съм техник от 16 години и помня че не преди 40 години а преди само 10-15 пак ни сваляха шапка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

За колко пари поправяш гаранционен телевизор и това достойно ли е според тебе? Уважават ли те клиентите?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
omegata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004
Мнения: 544
Местожителство: gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега вече 14 години обикалям помещение след помещение и ако някога започна да бачкам за някого ще е само за един ден на втория ще си уволня шефа ако ще и после 100 години да страдам най готино си е да си си шеф не се занимавай с глупости това толкова години да работиш и да създаваш име и накрая под наем да си дадеш д..........
извинявай не става защо си се трепал тогава аз една камара търсих помещение искаха майка си и баща си за наеми но да си бачкаш за себе си е най добре търси в района макар че вече си загубил една две години да те научат пак къде си имаш си клиенти име от тов апо хубаво няма а задавал ли си си въпроса ще почнеш да бачкаш за незнам кой си измислен ще те види стар клиент и какво ще си каже на видиш ли го заряза си неговото и почна за друг трудно ще тие като се преместиш но пак тръгва след товатвърдо съм зад тебе започни наново на друго място и всичко ще си дойде на мястото успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Tsvetkov написа:
За колко пари поправяш гаранционен телевизор и това достойно ли е според тебе? Уважават ли те клиентите?
Има си ценоразписи който не мога да коментирам с теб или да си коментирам доходите с които и дае Мисля си че ме уважават след се поздравяваме по улиците и много врати са отворени за мен само шапка не ми свалят защото нещо не се носят такива атрибути от преди 40год
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 22:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано да е така. Радвам се за теб. Наистина.
Дано прогнозите ми да не са верни.
Вероятно средата ти е по-друга.
Темата е много болна и се радвам да чуя подобен коментар, наистина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
remi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2004
Мнения: 186
Местожителство: ruse

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2005 9:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, наистина темата е много болна и е много динамично променяща се.Истината е, че браншът се трансформира и трябва да се ориентираме в сервизиране на по-скъпи изделия.Това ще ни позволи да имаме стимул да се развиваме.Съдя и по себе си-най-честия отговор който чувам от клиентите е-ако е много скъпо няма да го правя.Това ми убива желанието изобщо да работя.И лошото е , че хората са прави-колко струва един нов телевизор?Как д сменяш процесори или ТХО-та.Кой има нужда от това.Цената надвишава половината на нов телевизор.А труда и годините квалификация.Всеки знае колко безсънни нощи е имал да мисли хорските проблеми.В един момент техниката девалвира и логиката е една част от нас да отпаднат-както това се случи с часовникарите и други професионални гилдии.По-лесно е да призведеш нещо отколкото да го поправяш-тона е истината.
Но въпреки всичко трябва да се борим....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
galov_p
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Окт 2004
Мнения: 244

МнениеПуснато на: Сря Яну 26, 2005 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

emo-evropa Не се крий всички ти видяха темата,сега е твой ред да кажеш какво направи ????????каде си и т.н.
_________________
Всичко що е спам във форума,все е от GALOV_P!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ангел
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 681
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2005 2:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо, подкрепям те!Не им се давай!!! Exclamation
_________________
"Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov