| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dvd Активен потребител

Регистриран на: 18 Юни 2004 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2005 11:18 Заглавие: SAMSUNG CK531FTR шаси S15A |
|
|
Здравейте , колеги
Нуждая се от помощ за следния дефект: картината ту се появява ,ту изчезва (тъмен екран- забраняват се RGB сигналите).Това го прави особено при по-ярките картини. Отоплението на кинескопа е нормално, 180V - също. Предполагам,че е нещо,свързано с ABL веригата.Видеопроцесора е TDA8842, видеоусилвател - TDA6107Q.Възможно ли е от сервизен режим да се промени някой параметър?Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2005 11:49 Заглавие: |
|
|
| Скоро имах подобен проблем.Намали ускорението от TXO и виж дали ще има подобрение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2005 11:58 Заглавие: |
|
|
Много ми прилича на кинескоп,опитайте да дадете един по един катодите на маса /като откачите буферните съпротивления/.Ако имате уред за измерване на кинескопи още по-добре. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dvd Активен потребител

Регистриран на: 18 Юни 2004 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2005 12:04 Заглавие: |
|
|
Намаляването на SCREEN-а намалявя ефекта, но се отразявя на чистотата на цветовете, получава се цветови фон и картината е тъмна. За да се гледа нормално, трябва да се увеличи яркостта и контраста, при което отново започва да се изключва.
Пробвах и обратно - при нормален SCREEN намалих яркост и контраст - проблема изчезва, но е много тъмно и не може да се гледа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2005 12:08 Заглавие: |
|
|
| Пробвай чреззамяна на електролитите на В+ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dvd Активен потребител

Регистриран на: 18 Юни 2004 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2005 12:18 Заглавие: |
|
|
Dima, за съжаление нямам уред за измерване на кинескопи, но по признаците предполагам, че е увеличен тока на лъчите. Иначе цветовете ги има. Дали не може да се промени нещо по обратните връзки към видеопроцесора или в сервизен режим?
Напрежението V+ е добре,без пулсации. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2005 13:23 Заглавие: |
|
|
По всичко личи че е кинескоп,при даване на маса и трите цвята ли светят еднакво ярко или някой е по-слаб. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dvd Активен потребител

Регистриран на: 18 Юни 2004 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2005 13:31 Заглавие: |
|
|
| В момента не съм в сервиза, довечера ще пробвам, но в случаите когато има картина, цветовете са нормални,бялото е бяло. Ако не светят еднакво, това как влияе на работата на видеопроцесора и защо го кара да спира RGB сигналите? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
weso Опитен потребител

Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 297 Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2005 13:42 Заглавие: |
|
|
| При голям дисбаланс на токовете на катодите ще прави този проблем което значи че е кинескоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dvd Активен потребител

Регистриран на: 18 Юни 2004 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2005 9:53 Заглавие: |
|
|
Колеги, телевизора се оправи .Снощи реших да пробвам един по един катодите, давайки ги на маса. Всички светеха еднакво. След като ги възстанових, телевизора започна да работи нормално. Явно при замасяването съм прогорил утечки между електродите.
Благодаря на всички, които се отзоваха. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|