Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Защо!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2008 11:34    Заглавие: Защо! Отговорете с цитат

Леко недоумявам защо темите за дистанционни стават забранени теми
"Правя тази тема за търсещите аналози на дистанционни управления. Много станаха подобните теми, а всеки пише нова тема без да си даде поне елементарен труд да провери, дори и за модели, които ги има в каталога. Такива теми направо вече ще се трият."
Това нали все пак е търговски сайт/съдя по името му/ и не знам дали администраторите на този сайт имат интерес продуктите с които търгуват да станат по трудно откриваеми .Давам пример:Аз се занимавам с ремонт на електроника и съм собственик на сервиз ,много често страдам от дефицит на време и много по лесно ми е да насоча клиента към закупуването да дадения продукт когато съм получил информацията директно от извора.Все пак търговията не е един справочник а форума също.Според мен форума за това се нарича форум за да се обменят мисли а не само справочни данни защото иначе ще се нарича справочник.
Аз съм един от хората общо взето написали най много глупости в този форум и заради това искам да помоля модераторите да изтрият там дето се индикира колко съм написал/ако има възможност/.Не мога да си обясня понятието трупане на постове освен с това ,че колкото повече глупости си написал си толкова по печен и ерудиран в занаята.
Имам да питам още "защо".
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2008 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Пепи,нещо си се объркал.
Exclamation Темите за дистанционни не стават "забранени",нито някога са били такива.Нито някога ще бъдат. Exclamation
Колегата модератор я е направил тази тема с една единствена цел-да е насочваща когато се търси дистанционно по модел.Просто има много случаи в които се пита за дистанционни при положение че е можело да се погледне в сайта на RC примерно или в пилотския сайт.
Затова и качих тази програма за пултовете на Виза-който има достъп до тях (понеже ги няма във всеки град но общо взето по големите градове се намират лесно-София,Пловдив и т.н.)-инсталира си я на компа и преди да пусне тема-за секунди проверява в нея.
Просто е хубаво да се проверява в тия три източника-
Arrow -сайта на RC
Arrow -пилотската търсачка
Arrow -програмата на Виза.
И едва след това да се задава въпрос във форума.
Който иска,разбира се.Който не иска-директно да пише.
Както съм се заканил и още нещо-да направя една подобна тема и за ТХОтата.За да няма толкоз много теми-ТХО,кой е аналога-в нея ще дам линкове към качен диска на HR,ще кача и няколко мои каталога за заместители на Eldor,TSL (HG) и други производители и така темите с питания дано намалеят.
Само чакам администратора ако иска да одобри новия раздел,за да не претрупвам сега раздел "ремонти" с такиви справочни теми.
Пак казвам-който иска да пише директно без да е проверил.Но според мене е по-добре първо да се провери в тия 3 най-елементарни източника...
Горе долу времето през което ще напишеш една тема или ще провериш в тях е едно и също-така че не иде реч за някаква голяма загуба на време...
Колкото до бройката на постовете-мисля че софтуера на форума не позволява да се направи подобно нещо,а и го не намирам за смислено...
Ако толкоз ти е дерт да ти се нулира брояча-да питам администратора може или не може?
Надявам се отговора който съм ти дал да е удовлетворителен?
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2008 13:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Темата съм я направил за да пишете в нея и да се систематизира информацията. И за да не открива всеки колелото, топлата вода и т.н. Сега питания за аналози на дистанционни са пръснати из всички раздели, което е неприемливо.
Всички работим, уважавайте и ценете времето на другите. Не е нужно другите да правят елементарни неща, които теб те мързи (да провериш в каталозите или сайтовете).
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2008 13:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега Божилов,това което сте написали и деята за ТХО тата напълно ме удоволетворяват и безкрайно уважавам това което правите.Темата за шаситата направо ме изуми-това е огромен труд ,които не може да не се уважава.Още повече ,че доколкото видях повечето от тях са минали през вашата маса.Това което сте написали е напълно демократично и градивно.
Колега Филипов ,или не сте разбрали укора ми или аз не съм се изразил правилно.Разберете, че ние сме живата връзка между производителя и клиента.Идея нямате колко хора съм насочил към произведените в България дистанционни и поради това считам че не е въпроса дали ме мързи или не а да бъда максимално улеснен защото от това има полза и клиента и производителя.И един въпрос не касаещ темата:Какво толкова имате срещу софииските техници и не считате ли ,че деленето на България на столица и провинция е един полъх от миналото когато това служеше за определени политически интереси.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2008 15:05    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
И един въпрос не касаещ темата:Какво толкова имате срещу софииските техници и не считате ли ,че деленето на България на столица и провинция е един полъх от миналото когато това служеше за определени политически интереси.

Това беше питане към колегата Филипов май,доколкото виждам,но нека да отговоря и аз.
Аз конкретно нищо нямам лошо против софийските техници или против които и да било техници (пловдивски,варненски,русенски,търновски,узунджовски и т.н.).То бива и да имам със тва моето местожителство от профила Wink .
По-важното е че не се и сещам някой колега или потребител тук въобще да е казал подобно нещо...Даже ми е чудно какво те е навело на тая мисъл,но явно нещо си разбрал погрешно. Rolling Eyes
Нямам против никой колега от бранша без значение от какво местожителство е,пол,религия,етнос,мъж или жена,ако щеш го сложи и хермафродит или гей да е,или квито други деления там се сетиш...
И не виждам някой досега да е имал такива възгледи против или да е делил някого по някакъв такъв "измислен" признак.
Смятам че колегите от бранша, а и въобще хората,трябва да сме по-сплотени,а не само да търсим повод или признак да се делим по някакви изкуствени критерии.
Единственото за което се сещам е може би добилото широко разпространение наименование на София "голямото село".което аз не използвам но...
Та което наименование си е много ползвано навсякъде из интернета и не виждам някаква "зла" умисъл да е вложена в него.
Те всички големи градове през последните 20-30 години станаха подобни "големи села"-и Пловдив и Варна и Русе и т.н.-прости принципи на урбанизацията.
Ако въобще за това намекваш, разбира се,щото само това ми дойде на акъла...
Ако не и става дума за нещо друго-се конкретизирай.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2008 16:19    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
Какво толкова имате срещу софииските техници и не считате ли ,че деленето на България на столица и провинция е един полъх от миналото когато това служеше за определени политически интереси.


Би ли цитирал мой пост където казвам нещо срещу софийските или които и да са колеги? Приказката за "голямото село" тръгна от друг и съм я употребявал само към КЛИЕНТИ, които искат услуга без да посочат населено място и то в единични случаи.

Колкото до улесняването на клиентите - поддържам на склад около 500 РАЗЛИЧНИ Pilot, Conel и "оригинални". Без да броим още толкова в повече бройки от по-оборотните.

Да не отварям приказка и за пишман "майстори", които пращат клиентите да им купуват транзистори, интегрални схеми и т.н.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2008 16:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът ми беше към господин Филипов.Няма да седна да търся постове но щом съм го помислил, че и написал значи нещо ме е засегнало.Няма да се правя на ощипана госпожица.Само искам да кажа ,че обичам всеки един град от България ,почти навсякъде имам приятели ,от няколко дни насам имам колега от форума при нас на работа от Стара Загора и му се радвам от сърце защото с лупа да го бях търсил нямаше да го намеря .За това съм доста чувствителен когато ми се стори че липсва толерантност .Дано са били неоснователни опасенията ми.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2008 17:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво е преди да се твърди нещо да се мисли. И цитира. Защото написаното остава.

Иначе ще стане оня стар виц за компютрите, които били компоти.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov