Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

И при ли е така колеги??
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2005 20:32    Заглавие: И при ли е така колеги?? Отговорете с цитат

Откривам тази тема повече и като отговор на колегите които писаха по повод молбата на колегата ЕМО от София дали да продължи да работи като техник или да се преклалифицира.Изказаха се доста мнения едно от които е че нашия занаят е на умиране.Как е при вас незнам но при мен положението е на другия полюс.Признавам си че на ден връщам най малко два телевизора защото не мога да ги отремонтирам.На пръв поглед елементарни дефекти имат ама не би .Единственно само с телевизори се занимавам от 1972г.Всеки ден идват при мен с касетофони видеомагнитофони автомобилни апарати и ги връщам защото просто не съм се занимавал с такава техника и нямам време.А като гледам и чета във форума оставам с убеждението че вие правите всичко.Колегата с когото работим в моя сервиз няма грешка.но пак не смогваме и ако взема да приемам да правя и видеота и касетофони хептем ще се оплета.Та въпроса ми е и при вас ли е така и как се управяте.Аз ли пък чак толкова съм некадърен.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2005 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично съм се скъсал с времето отвсякаде, незнам как е при вас. Работа много а време никакво. Несъм съгласен че професията е на умиране - поне при мен не е така, но изпитвам остра нужда от още една ръка. Телевизор несъм връщал освен ако са нямали търпение да дочакат да го сложа на масата да го направя / един оправя 5 носят / няма как да се оправя. А ремонтирам доста разнообразни електронни изделия включително и GSM. Едно кафе не ми остава време да излезя да пия като хората - по цял ден само ремонти. В предната тема за преквалификация и даване на д.....то под наем съм категорично против. Майстор не се става с пари. Трудно е но си струва да си си шеф на работното място.
Колега коцев нали затова е форума да си помагаме - аз го правя винаги когато имам време или някой колега не ме е изпреварил Laughing Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2005 22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Че форума е голямо нещо това две мнения няма.Да не кажа голяма дума но откакто имам интернет от април миналата година то производителността ми се е увеличила най малко с една трета.Просто сега се чудя как някои колеги работят без интернет.Много неща съм научил от форума и още колко има да уча.Опитвам се и аз което знам да помогна но повечето за сега консумирам за което съм безкрайно благодарен.Казваш че си сам а това е много трудно.Ние сме двама а това е от голямо значение.Два акъла са повече от един.И най важното че имам доверие във всичко на момчето дето работи с мен и го имам като свой син и съм му дал картбланш за всичко и ако не беше той аз едва ли щях да се оправя с интернета.Казваш че не връщаш телевизори.Аз връщам особенно като виждам че не е за мен особенно 100 херцови.После много се умотавам с тия части ментета.незнам дали частта е дефектна или пък не съм отстранил повредата.Ето пресен пример. миналата седмица ми донесоха Нокиа с бяла линия . Пробила ТДА8170 .Проверявам всичко дори и намалих захранването от 35 на 33в. поставих нова включвам телевизора заработи минаха няколко минути взех да го настройвам и той па сви картината и схемата проби.
Ходих до Плевен по друга работа и от там взех друга схема сложих я но още с включването прасна и схемата се спука на две.Според мен схемата е менте ама не съм сигурен.Това куплунга на отклонителната и всичко около вертикалната е проверено.Само го затворих и казах на клиента до тук съм.От една страна не е хубаво да се обират само леките дефекти защото и на мен като донесат от друг майстор почна и аз да роптая но пък от друга страна е по добре да спра навреме а не да го разора целия телевизор и след мен който го прави да види зор.Та така мисля аз и затова споделете ако бъркам нещо то навреме да се коригирам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Съб Яну 15, 2005 12:43    Заглавие: Отговорете с цитат

От менте части никойне се е отървал още а най вероятно ако захранването и входния импулс са наред интегралата да е била менте щом е дефектирала. Голямо четене пада за всички които изкат да се развиват - няма как иначе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
weso
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 297
Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo

МнениеПуснато на: Сря Яну 26, 2005 22:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е и аз съм на същият хал Понеже се занимавам със всичко и с черна ,бяла и климатична техника просто време не ми остава а в момента съм сам и търся двама специалисти да работят при мен с отлично заплащане но от декември пускам обяви и по кабелна и по вестник и в бюрото по труда и няма кой да дойде и поне куку да ми каже а пък имало безработица
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Яну 26, 2005 22:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз може ли да се кандидатирам само поговори във цифри за заплата и дали даваш дребни екстри като квартира кола и телефон Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
galov_p
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Окт 2004
Мнения: 244

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2005 0:20    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен ще трябва и квартира Laughing Laughing Laughing естественно и кола и телефон като на fishev Laughing Laughing Laughing маитапа настрана май нещо няма млади и ентосиазирани младежи които да имат поне малко желание да се захванат с ремонти на техника Question Question Question
_________________
Всичко що е спам във форума,все е от GALOV_P!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2005 8:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Да явно всички се печем на един и същ огън.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2005 9:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Весо, аз съм по-скромен, не искам телефон и кола, имам си, но искам квартира с икономка Wink и работното ми време да е следобед само Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
weso
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 297
Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2005 9:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе бъзикате се вие ама на мен ми се пече на задника . За икономката Гоше може да се уреди и то квартирата да е при нея Wink таман и няма квартира няма да плащаш само лично обслужване което влиза в цената Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov