| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dombi_r Нов потребител

Регистриран на: 04 Мар 2006 Мнения: 36 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 21:59 Заглавие: prolux 14MGT01 - сервизен режим |
|
|
| Телевизора е prolux 14MGT01, процесор TDA9353ps/n1/350342.Ако някой знае как се влиза в сервизен режим,моля да пише.Трябва да се свие по хоризонтали. Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 22:04 Заглавие: |
|
|
Бутона Търсене знае. Питай го.
Че почна да ни омръзва едно и също да си пишем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 23:00 Заглавие: |
|
|
А пък и да се "свие по хоризонтали" 14" телевизор от сервизен режим. Малко трудно ще стане , но знае ли човек. Живота крие изненади.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 8:44 Заглавие: |
|
|
В този телевизор такава изненада не би трябвало да има .Проверете си захранването. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 22:16 Заглавие: |
|
|
Провери си захранването и го нагласи примерно на 110 волта и ако пак е разпънато но линейно можеш да го свиеш с добавяне на бобинка към хоб!
Ако все пак държиш на сервизното пробвай с намаляване на звука до нула и задържане на v- на панела и clock на дистанционното!
Модерирано от RC
Това последното явно е на "олимпийския принцип".
Не са важни резултатите - важно е участието.
Каква е "ползата от файдата" от подобни предположения?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dombi_r Нов потребител

Регистриран на: 04 Мар 2006 Мнения: 36 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 22:17 Заглавие: |
|
|
| borko 30 написа: | | Провери си захранването и го нагласи примерно на 110 волта и ако пак е разпънато но линейно можеш да го свиеш с добавяне на бобинка към хоб! |
Захранването е 115, всички останали са точно както е написано на платката! Направих го 110-същото положение! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 22:25 Заглавие: |
|
|
| Пробва ли да влезеш в сервизното както ти писах!Само че и аз мисля че там нямаше опция за хоризонталния размер!При малко телевизори я има!Изкарай от някъде малка бубинка с ферит и я запой последователно на червения кабел на отклонителните намотки!Направи това при изключен телевизор!Не прекъсвай хоб докато тв-то работи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 22:31 Заглавие: |
|
|
Или ако геометрията ти е линейна просто промени стойността на обратноходовия,резонансния или както различно го наричат кондензатор към колектора на крайния за редовата развивка. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 22:36 Заглавие: |
|
|
| Това не те съветвам да го правиш !Ако ме питаш защо -ми щото ще видиш!Той определя режима на транзистора плюс това определя високото и всички изходни напрежения след тхо-то |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|