Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Преобразувател 12 -> 220
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
метъл
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005
Мнения: 9
Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 22:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си, но когато целта е да си спасиш данните, би прежалил да работиш с намагнитен екран (ако изобщо се намагнити). Всичко зависи от от това каква е целта на заданието - да се ... майката на войника или войника да ... майката на заданието Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 22:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно ключе на бобината няма да е зле. Пък и не се знае може да се претовари UPS-а от oт началния пик на тока през бобината Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2005 3:21    Заглавие: Отговорете с цитат

метъл написа:
Добре, но това само означава че консуматорите могат да работят на толкова ниско напрежение, а не че не съм прав. Ще отречеш ли, че при изправяне на мрежовото напрежение се получава ~310V? Или пък, че при подаване на 220V правоъгълник, в/у филтр. конд. се получава отново 220V (на което е аналогично ~157V синусоида)?
Всъщност в момента се сещам че някои импулсни няма да тръгнат на постоянно напрежение, защото входното променливо се използва за източник на пускови импулси (през кондензатор - и ако този кондензатор няма разреждащ резистор, който да го разрежда за по-малко от 10ms, то и на правоъгълник няма да тръгне)


метъл,

Добер дошъл в форума!

Всичко което написа до тук е вярно но просто пропускаш няколко дрбни факта.

1. Алгоритъма за заряд който даде е точен но в ниския клас UPS се използва метода на заряд с постоянно напрежение чиито параметри дадох по горе. Режимите които си описал се изпозват за бърз заряд но цената на подобни устройства надвишава разумната цена за евтин UPS. Прилагат се в модели над 1000VA.
2. Правоъгълните импулси са дву полярни ( променлив ток )и максимално близки до синусоида и няма никакви проблеми да работи каквото и да е устройство с тях, друг е въпроса че напрежението може да се мери само с качествен стрелкови прибор и някои класни цифрови. Ако се интересуваш повече можеш да си дръпнеш схемата с пика и да се запознаеш с програмата има го и сорса.

slav4o.com,

Само идиот би пуснал размагнитването докато е на нисък клас UPS и то само веднъж.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
метъл
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005
Мнения: 9
Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2005 9:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Петров написа:


метъл,

Добер дошъл в форума!


Мерси. Да, вярно е, че като излиза от трансформатор няма да има постоянна съставка т.е. напрежението ще е променливо, а не импулсно, но това само кара и четирите диода в греца да работят, а не само двата. Разликата в ефективните стойности на правоъгълник и синусоида с еднакво напрежение връх-връх си остава, а аз говорех не само за захранване компютри, а на всякакви променливотокови консуматори. Различните видове имат ралични изисквания, например - ел. крушки - ефективна стойност, изправители - максимална. Защо казах, че някои консуматориможе да не работят при 220V правоъгълник, защото в сервизното описание на телевизор "Електрон 380" пише, че работата на импулсното при напрежение <160V се прекратява. По-ниското напрежение води до по-дълги импулси, следователно токът през трафа и транзистора е по-голям -> дим и мълнии. Що се отнася до измерването винаги съм ползвал осцилоскоп, дори и за постоянни напрежения и ако знаеш колко главоболия ми е спестил. Що се отнася до уредите - ми то за много от тях пише, че измерват ефективната стойност на напрежения различни от синусоида, ама ги мерят точно толкова колкото и касетофончето от 30-40 лева изкарва 250 вата. Колкото до алгоритъма за зареждане на акумулатори - дори не съм си и помислял, че всички го изпълняват - просто това е най-доброто (поне до колкото знам)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2005 12:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, но правоъгълното напреение е с ефективна стойност около 300V, A с намаляване на ширината на импулсите се регулира средната му стойност на 223V.
Не пиша точно напрежение защото силно се влияе от товара, което пък в някои отделни случаи е сериозен проблем но в устройство което ще поддържа само една водна помпа това няма дори и да се забележи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 520
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2005 15:21    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="slav4o.com"]Едно ключе на бобината няма да е зле. Пък и не се знае може да се претовари UPS-а от oт началния пик на тока през бобината Rolling Eyes[/quote]
моя юпиес умира точно от това размагмнитването на тв и на монитора просто изключва винаги няква защита и това е положението (когато всичко е в контакта крушките премигват при размагнитването Shocked )доколкото ключето не съм убеден че може да се сложи в всички модели тв и монитори
_________________
Усилването на електрически сигнали е основен процес в радиоелектрониката!
i love massive ridiculous bass
Atlanta Georgia U.S.A. the real hip-hop !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2005 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и при мен премигват крушките Laughing пък и бобината е изчислена за променлив синусоидален ток. Ако е изключена (или ако я нама въобще) тази бобина, би трябвало да може да се захранват с 300 волта пост. напрежение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BatGeorgeone
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Мар 2005
Мнения: 13
Местожителство: North-East Bulgaria

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2005 10:32    Заглавие: Здравейте на всички Отговорете с цитат

Много хубаво пишете но за хора като мен всичко е на китайски ръкописен Wink))

И хабер си нямам от синуси и бла бла но знам . че ми трябва инвертор от 12 волта на 200 волта с мощност поне няколко стотин вата.

Защо - ето защо , лаптоп + поне 1-2 GSMа на зарядно + няколко крушки едно веременно или поне 1 дрелка + 1 крушка, мисля , че ще съглася с повечето от вас - относно КПД за осветление е най добре да се ползват 12 волтови крушки или свето диоди , за последното няма, идея какви и как се свързват...

Тарсих из София из варна по магазините за електроника но всичко което намерих е инвертор за автомобил с размерите на ябълка Wink) който не ми вдъхва надежди да си вклуча лаптопа за 2 бона на него , нищо , че инвертора струва 70 лв , а и дори да е надежден имам нужда от поне 3-4 такива за да мога да си вклуча дрелката Wink)

Някой беше споменал , че има бг фирми които продават такива инвертори но се опасявам , че те са подобни аматьорски приспособляниа неподходящи за моята нужда.

Та нека се намери някой да произведе/направи сериозен инвертор от 12 или 24 волта на 220 да постигне над 500 вата и да ни зарадва с произведението си или бихте ли посочили източник да си набавим такова устройство от някъде.

Целта ми е от вятърен генератор да зареждам 1 или 2 акумулатора и с тах да захранвам малко домакинство.(лаптоп, мобилен телефон, телевизор, дрелка, ъглошлайф и т.н. всичко останало като осветление, озвучаване, водна помпа мога да го подкарам с 12 волта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2005 14:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Поръчай си от магазините на Конрад-има и по 1000 вата, в интерес на истината не мога да повярвам ,че никъде другаде не си намерил!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2005 19:17    Заглавие: Отговорете с цитат

тия в конрада теглят малко над 44А, а напрежението на изхода е паднало до 200волта, затова ти казвам неса 1000Вт. Максимум 500Вт сам сагласен Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov