Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Преобразувател 12 -> 220
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
гост
Гост





МнениеПуснато на: Съб Сеп 17, 2005 19:21    Заглавие: преобразувател 12/220в Отговорете с цитат

Здравейте.Случайно попаднах на вашата тема с преобразователите на наприжение.UPS-сите за големи консуматори има много от такива които могат да се закупят до доста скъпи.Аз лично работя с такъв за 1400ВА от около 3 години.Пробван е на всичко което споменахте че искате да захранвате.Никога не ма е хрумвало да премеря изходното му напройение с какви характеристики е (но след почетеното и това ще стане).Не знам за малките UPS как се държат при размагнитване но този не осеща нищо тъй като монитора работи денонщно и се налага да се размагнитва от менюто по време на работа,а моитора си е голям (21")и би искал доста голям ток.Това не оказва никакво влиание на останалите консуматори които са около 7.Пробване при 500ВА товар издържа около 7-8 часа(товара е с индуктивно захранване).До колкото имам сведение ,че на по мощните UPS от този вид акомулаторите са капсоловани и изходното и напрежение е нед 60 волта по обяасними причини.За това за да не си играеш може да си закупиш от някаде.Но няма спор ,че гъдела ако ресиш да си правш е много голяам.
Върнете се в началото
Затруднен
Гост





МнениеПуснато на: Пон Ное 21, 2005 18:05    Заглавие: Избор на UPS Отговорете с цитат

Може би малко не на място се включвам, но можете ли да ми помогнете с избора на UPS за помпа за парно отопление (60W), който трябва да работи примерно 6-7 часа при срив в ел. мрежата. Интересува ме колко VA трябва да е. Благодаря ви!
Върнете се в началото
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Пон Ное 21, 2005 22:16    Заглавие: Отговорете с цитат

За 6-7 часа - забрави! Това са си 420 Wh, ще ти трябва нещо от рода на UPS 5000VA. Евентуално защо не помислиш за някаква схема която като няма ток да ти пуска помпата за по 10-15 минути на час.
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 13:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Според майсторът, който ми направи парното може да се окаже фатално подобно периодично спиране на циркулацията, създава се налягане. Трябва помпата да работи непрекъснато.
Ще се наложи изглежда да взема UPS с външен акумулатор.
http://www.intiel.com/ups_bg.htm - това е един вариант.
Излиза по-скъпо, но май обстоятелствата го налагат.
А как мога да си смятам времето Т, за което консуматор с мощност Р, може да се захранва от UPS с дадено VA?
Върнете се в началото
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
Според майсторът, който ми направи парното може да се окаже фатално подобно периодично спиране на циркулацията, създава се налягане. Трябва помпата да работи непрекъснато.
Ще се наложи изглежда да взема UPS с външен акумулатор.
http://www.intiel.com/ups_bg.htm - това е един вариант.
Излиза по-скъпо, но май обстоятелствата го налагат.
А как мога да си смятам времето Т, за което консуматор с мощност Р, може да се захранва от UPS с дадено VA?


По ефтиното решение е да сложиш допълнителен предпазен клапан, настроен на по-ниско налягане от фабричния, така ако налягането започва да се покачва над нормалното той ще избие...двойна защита. Често стандартно се правят с 2 предпазителни клапана(поне при корабите е така), като единия се настройва от регистъра, а другия на по-ниско определено от механика налягане. Разбира се, при падане на захранването горелките(пещите) трябва да изключват автоматично.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pexli
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005
Мнения: 64

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

quad написа:
Anonymous написа:
Според майсторът, който ми направи парното може да се окаже фатално подобно периодично спиране на циркулацията, създава се налягане. Трябва помпата да работи непрекъснато.
Ще се наложи изглежда да взема UPS с външен акумулатор.
http://www.intiel.com/ups_bg.htm - това е един вариант.
Излиза по-скъпо, но май обстоятелствата го налагат.
А как мога да си смятам времето Т, за което консуматор с мощност Р, може да се захранва от UPS с дадено VA?


По ефтиното решение е да сложиш допълнителен предпазен клапан, настроен на по-ниско налягане от фабричния, така ако налягането започва да се покачва над нормалното той ще избие...двойна защита. Често стандартно се правят с 2 предпазителни клапана(поне при корабите е така), като единия се настройва от регистъра, а другия на по-ниско определено от механика налягане. Разбира се, при падане на захранването горелките(пещите) трябва да изключват автоматично.


Да но е и ако става въпрос за котел на твърдо гориво.В момента повечето котли се правят с такива предпазни клапани които споменаваш и към допълнение от още една серпентина в котела която е вързана към студената вода.При достигане на определена температура на водата клапана се задейства и чрез автоматична пълначка пуска студена вода по серпентината а загрятата вода я изхвърля навън(или както е при мен в канализацията).

По повод помпата и спирането на тока проблема го реших миналата седмица.UPS с акумулатор към него.7-8 часа работа при спиране на тока.Така че няма невъзможни неща.Не ме питайте как е правен щото не съм го правил аз.Знам само че UPS е 60$ и акумулатора 40$.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Затруднен
Гост





МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 16:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за информацията!
Имало подобни UPS за около 100лв, които работят със стандартен автомобилен акумулатор (за 40-50лв).
Така че, проблемът е решен Wink
Върнете се в началото
alfa
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2005
Мнения: 216
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 19:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би не е точно тук мястото, но разполагам точно с такъв и бих го дал за значително по-ниска цена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BORoSA
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Ное 2005
Мнения: 14

МнениеПуснато на: Чет Дек 15, 2005 22:02    Заглавие: Отговорете с цитат

искам да попитам Петров за тази схема с PIC -a струва ми се че има грешка като гледам програмата и схемата ми се струва че са разменени някои крачета на порт А и порт Б поне така ми се стува.... Та искам да попитам дали схемата е изпробвана в този вид в който е качена ..... мерси предварително....





BORoSA!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митака
Гост





МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2005 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Дайте малко инфо кои UPS-и стават че да знам какво да си купя. Искам да му сложа акумулатор че нещо напоследък с този ток ми се взе здравето
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov