 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Денис Белята Гост
|
Пуснато на: Пон Апр 07, 2008 10:43 Заглавие: Yamaha RX-396RDS - странно поведение |
|
|
Взех го неработещ...
Някой го бе пипал преди мен оба4е...имаше 2 транзистора свалени (упр. релето на захранваенто и един стабилизатор на -25В към VFD-то)
Възтанових ги....и сега като натиснеш 'Power ON' релето вкл и веднага изключва.
Очевидно MCU-то дава някакви признаци на живот (Има осцилации на кварца), и когато го оставя само на stand-by захранването (махна бушона на основното захранване) , всяко натискане на 'Power-ON' бутона се отработва правилно - в смисал релето стработва/изключва.
Предстои да проверя нивата на сигналите към MCU от схемите за претоварване по ток и наличие на DC в изходите на 2-та канала. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Апр 07, 2008 11:45 Заглавие: |
|
|
| Правилно си се насочил. Вероятно имаш проблем с крайното стъпало, щом релето се изключва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|