| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivcho_k Опитен потребител

Регистриран на: 15 Яну 2008 Мнения: 116 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 14:20 Заглавие: Beko NR 29b8 няма фокус |
|
|
Моля за съвет. .ТХО то е HR 8962. Фокусът не се регулира от тримера. Разпробих и двата тримера на screen и focus пръснах ги но не се опра вя. Съмнявам се в тхо но също и в кинескопа .Kато дам катодите на маса синьото и зеленото светят добре но червеният цвят е рехав и бледнее. Не бързам с ново тхо защото струва 72 лева. Моля за съвет
Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 14:25 Заглавие: Re: Beko NR 29b8 няма фокус |
|
|
| ivcho_k написа: | | Kато дам катодите на маса синьото и зеленото светят добре но червеният цвят е рехав и бледнее. |
Е ами явно кинескопа е на път към казаня. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 14:26 Заглавие: |
|
|
По скоро кинескопа ,ама прегледай първо цокъла на кинескопа и ако се окаже че е наред ,аз не бих рискувал с тхо при този лош червен цвят. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 18:36 Заглавие: |
|
|
Има по евтино решение на проблема но не знам дали ще си струва при така описания кинескоп.Може да се използва делител на анодното напрежение за фокуса,за ускуряващото не споменавате нищо.Но първо разглобете цокъла на кинескопа ,да не би искрището на фокуса да е почерняло или позеленяло .Защото ще дефектира новия делител.На времето имаше по магазините такива анодни делители за SONY за около 10 лева. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|