| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 23:08 Заглавие: ТV Teletech 2105 txt -не тръгва захранването - РЕШЕНО |
|
|
Захранването се мъчи да тръгне но не може.Проверил съм елементите в захранването,има две съпротивления които много странно си менят стойноста при измерване,мисля че бяха 0.5 ома и 0.4 ома.
Последната промяна е направена от Technician на Пет Апр 11, 2008 13:45; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 23:10 Заглавие: |
|
|
Направо ги сменяй тия съмнителните съпротивления.И си оформи темата по правилата.Дай състав на телевизора и на захранването.И коригирай заглвието. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 8:31 Заглавие: |
|
|
извинявам се ако съм объркал нещо със заглавията ама за първи път
пускам тема и затова е така.ще пробвамда сменя съпротивленията да видим какво ще стане ,дали ще запали пущината. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 8:46 Заглавие: |
|
|
Значи писали сме го много пъти.
Сега аз ше ти коригирам заглавието,а за следващия път сам.Дето викаше фатмака от казармата-"Първия път показвам и оттам насетне-наказвам."
Номера е много прост-заглавието да бъде максимално информативно,за да можеш като изровиш темата с търсачката да знаеш за какво иде реч в нея дори и без да си я отворил.
Демек-дали ще правим захранването на тоя Teletech или ще му търсим заден капак.
Второ-задължително пиши номера на шасито или състава на телевизора (тоест с кои чипове е изграден).Особено пък такива марки като Teletech ,Мултипеч и т.н. при които номера на модела не значи нищо и под един и същи номер могат под капака да се крият съвсем различни шасита.
И трето-смени си резисторите-вероятно така като обясняваш такива нискоомни стойности иде реч за резистори на следенето на тока за защитата.Но както виждаш,като няма повече подробности какъв е аджеба този телевизор можем само да гадаем. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 10:32 Заглавие: |
|
|
| ок взел съм си поука за темите.значи телевизора се мъчи да тръгне на импулси обаче не може,явно нещо го окъсява някаде може би вторичната някаде.шасито е 11AK30 ако имате схема моля пратете ми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 10:36 Заглавие: |
|
|
Схеми има във файлообменника на това шаси колкото искаш-
http://eserviceinfo.com/index.php?what=search
Пишеш "11AK30" и сваляш.
С резисторите кво стана-смени ли ги? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 11:05 Заглавие: |
|
|
не съм ги сменил още нямам схема да ги видя.
сега ще я изтегля и ще видя какви са. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 13:42 Заглавие: |
|
|
Благодаря на всички,оказа се че проблема е от крайния транзистор BU808DFI , смених и електролита 10микро на 100 волта който е на
управлението на базата,не загрява транзистора и работи перфектно,
специални благодарности на ,,Mitachi,, |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|