| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hbotev Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 10 Местожителство: Bulgaria Karlovo
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 0:07 Заглавие: TV Sony KV-29C3D проблем със фотоприемник |
|
|
| Здравейте.Проблема е следния при замяна на фотоприемника "SBX1981-51" със съответно SBX1981, телевизора все така не приема сигнал от дистанционото което е тествано и работи.Телевизора е също така и със Lumisponder IS474.Какъв е проблема според вас.Благодаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 0:17 Заглавие: |
|
|
На изхода на приемника нищо ли няма?
Може проблема да е с веригата за ресет на процесора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 10:17 Заглавие: |
|
|
Каква е причината за смяната ? Установено е ,че приемника не функционира или има друга причина?
Tова ,че не се управлява ТV-то може да не е точно в инфраприемника.
Възможно е да има проблем в съединителя CN 0745. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 11:58 Заглавие: |
|
|
| Изхода на фотоприемника е 4,80 волта а куплунга е наред. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 16:02 Заглавие: |
|
|
| 4,80В си е винаги когато няма сигнал. Какво става когато натискаш бутоните на ДУ? Имаш ли осцилоскоп да погледнеш дали се получават импулси? Провери си ресета, кварца и захранването на процесора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hbotev Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 10 Местожителство: Bulgaria Karlovo
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 19:17 Заглавие: |
|
|
Проблема е решен.Смених пак приемника и няколко други дреболии и изглежда сега всичко е наред.
Благодаря за помоща |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 20:00 Заглавие: |
|
|
Като казваш, казваи де!
Агнешки дреболии ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 23:11 Заглавие: |
|
|
Няколко други дреболии? Това все пак е форум за взаимопомощ и обмен на информация!
Колеги, забравих да добавя, че съм имал случай при ДУ на"Goldstar"да работи само от 1педя разстояние, заради понижено захранване на фотоприемника-около 3V. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Нед Апр 13, 2008 6:05 Заглавие: |
|
|
| Явно си крие занаята |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Апр 13, 2008 7:14 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Явно си крие занаята |
Голям праз  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|