| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 18:05 Заглавие: TV Elite 14ES31 проблем. |
|
|
TV Elite 14ES31 процесор TDA9381PS/N2/2I1318, вертикално LA 78040.В St by напреженията са нормални.при запускане на базата на хоризонталния транзистор се появяват импулси които нямат нищо общо с действителността,някак си на пакети,вторични напрежения на ТХО почти няма,много силно занижени,при освобождаването на плюсовото захранване на ВО всичко се нормализира и ТV светва на черта,при освобождаване на минусовото не.ИС LA78040 е здрава,отклонителната система е откачана/дори изваждана за оглед/ керамичните кондезаторите са мерени за късо,диода и кондезатора в обратната връзка са здрави.Дайте някаква идея или помогнете със схема. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 18:13 Заглавие: |
|
|
| DIMA схемата я имам на хартия.Ще пробвам да я сканирам при един познат и я имаш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 18:26 Заглавие: |
|
|
| Звука не се ли храни от същото напрежение? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 18:30 Заглавие: |
|
|
Не звука е с друго захранване,на мястото на плюсовото захранаване слагам товар 0,250 W,телевизора свети на черта,филтриращите кондезатори на захранването са налагани,пулсации не се забелязват. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 18:45 Заглавие: |
|
|
Дима смени направо двата кондензатора на +и-на захранването на LA78040 чипа обикновенно остава здрав има и едно дроселче до изводите на чипа през него минава захранването виж го и него Успех
Последната промяна е направена от fishev на Пон Яну 24, 2005 18:46; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 18:46 Заглавие: |
|
|
| Мисля че вертикалните отклонения черпят 8-10 вата в ттвоя случай понеже е двуполярно трябва да го натовариш 4-5 вата или на 12 волта 33 ома на 5 вата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 18:52 Заглавие: |
|
|
Дросел не видях,двете захранвания минават през 1ом.Неправилно съм записал товара с който въм натоварил,става за около 3-4 W,а 0,250 А е тока. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 19:24 Заглавие: |
|
|
| ПРОВЕРИСИ ПОЩАТА УСПЕХ!!!!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Яну 25, 2005 10:37 Заглавие: |
|
|
коце засега е още празна _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Вто Яну 25, 2005 10:42 Заглавие: |
|
|
| DIMA схемата ти я пратих около 19,30 .Но щом несия получил ще пробвам пак |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|