| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Нед Апр 20, 2008 18:05 Заглавие: Питане за високочестотен диод |
|
|
| Става въпрос за схема на GSM локатор(Attach).Интересувам се от диода на входа..Би трябвало да е високо честотен.Сложих на негово място прехода на BFR 92 но не работи.Този диод е с две бели ивици и има маркировка – Н .На мерене в права посока с цифров мултицет на съпротивление ми показва 63 Ом ,а на диод 130.Искам да клонирам схемата и ако някой има някаква идея какъв диод да сложа ,ще съм благодарен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Апр 20, 2008 18:13 Заглавие: |
|
|
| Ако е диод, че гледам под него има печатна индуктивност може да пробваш с германиев примерно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Нед Апр 20, 2008 18:25 Заглавие: |
|
|
Диод трябва да е.Печатната бобина мисля че е високочестотния филтър.Лошото е че диодите имат кофти маркировки.Имам една камара с диоди и кой какъв е е…м…
Остава ми да пробвам докато някой зацепи
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 20, 2008 18:32 Заглавие: |
|
|
| Шотки ,има руски КД522 май бяха или BAS някой ,правил съм с тях индикатор за микровълново излъчване дори и бачкат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
AA Опитен потребител

Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 730 Местожителство: ВеликоТърново
|
Пуснато на: Нед Апр 20, 2008 19:24 Заглавие: |
|
|
| Не много по темата - какво по точно ще бъде приложението на тази схема - не се опитвам да открадна идея - самото понятие GSM локатор ми е интересно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Нед Апр 20, 2008 19:52 Заглавие: |
|
|
| Тя схемата си работи.От 4 -5 метра ако има GSM (когато прави връзка с клетката) светва светодиод .Работи на 4,5 V .На един приятел му е нужна за работата му.Схемата е елементарна само тоя диод ме мъчи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
di_rtv Опитен потребител

Регистриран на: 10 Ное 2005 Мнения: 239 Местожителство: Dobrich
|
Пуснато на: Пон Апр 21, 2008 17:20 Заглавие: |
|
|
| Прилича ми на импулсен точков диод. Има едни такива немски бели само че са германиеви . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|