Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

GRUNDIG ST72-280 HELP!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tony
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 40
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Дек 09, 2003 22:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам фабричен програматор DIGELEC. Пише само малки епромове,но има фабрична изтривачка,а и преди да пиша правя успешен blank check.Значи забелязвам,че докато програмира vpp варира леко(12.7-12.0)приблизително тогава прави грешка.Vpp се изработва от MC34063.
Това е PCB3b.
_________________
FREE FOR ALL!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Дек 10, 2003 20:36    Заглавие: Отговорете с цитат

tony, на става ясно как си измерил че
Цитат:
vpp варира леко(12.7-12.0)
?
Ако измерването ти е коректно, то това изобщо не е леко.
В алгоритъма на програмиране е включен фактора време при зададено програмиращо напрежение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Сря Дек 10, 2003 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също забравих да отбележа, че ползвам програматор ЕЛП.
Ако не си се справил, изпрати ми ЕПРОМа да го проверя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tony
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 40
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Дек 11, 2003 23:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Програмирането трае известно време .Преди да започне програмиране свързвам цифров мултицет към Vpp и го наблюдавам.Може е да не е точно измерване,знам ли?А иначе имам познати с фабричен програматор Cool ,но знаете тръпката като го изстрадаш,като минеш през всички опити и грешки и накрая го можеш и ти.(това са думите на бедния Sad )много е лесно, само да имаш пари в повече!И аз съм "ЗА",закупуването на фабрична сервизна апаратура,но уви Crying or Very sad се стремя ,ако мога, да си я направя сам.
_________________
FREE FOR ALL!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2003 8:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Vpp, не се мери по такъв начин (па макар и с цифров мултицет).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tony
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 40
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Нед Дек 14, 2003 19:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Е как се мери Vpp Shocked .И какво му е на Willem-чето та не Пише! Question
_________________
FREE FOR ALL!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2003 20:23    Заглавие: Отговорете с цитат

tony,програмирането на памети при които е необходимо външно Vpp се извършва по определен алгоритъм.
Напрежението Vpp не е активно постоянно докато трае процеса на програмиране. То се "появява" при определени условия (установен адрес и данни по определен алгоритъм). Времето в което то е активно (т.е. установено), също е различно и зависи от алгоритъма на програмиране. Започва се с мин. необходимо време за програмиране на клетката, след това се прави верификация, ако - не то се увеличава времето, а не напрежението и се програмира пак.
И така няколко пъти, (ако е необходимо) докато се "изчерпи" разумния лимит препоръчан от производителя. Ако стане - се продължава към следващата клетка, ако - не се прекратява процедурата и се дава съобщение за грешка.
Това е процедурата най-общо казано.
Това което виждаш на цифровия мултицет ( който доста интегрира /ако направиш същите измервания със стрелкови уред съвсем ще се същисаш за отклоненията Very Happy /) просто не е вярно - то е интегрирана стойност във времето.
Ако искаш да видиш какво точно става на този извод - бодни се там с осцил-а и гледай. Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tony
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 40
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2003 22:20    Заглавие: Отговорете с цитат

RC, това което сподели ми е много полезно, благодаря!Проблема, обаче продължава да ме тормози-защо не пише програматора.Между другото този програматор пише и проверява едновременно, но след това проверява отново и точно тогава съобщава грешката Crying or Very sad можеби докато пише проверява предварително всеки byte if blanc ,a след това проверява буфера с паметта?Няма значение,проблема си остава открит за съвети Embarassed
_________________
FREE FOR ALL!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Вто Дек 16, 2003 8:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако процеса на програмиране върви нормално т.е. програмира се целия чип и при последната верификация нещо не е така това означава, че най-вероятно чипа е калпав.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tony
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 40
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Нед Дек 21, 2003 21:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятелю, с фабричния програматор записвам паметта,трия я и се опитвам да я запиша на willem ,но уви без резултат!Някакви идеи?
_________________
FREE FOR ALL!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov