| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
REPAIRMAN Опитен потребител

Регистриран на: 05 Авг 2004 Мнения: 218
|
Пуснато на: Чет Май 15, 2008 5:10 Заглавие: TV SONY KV-M2101K шаси BE-2 ;смущение - вертикална линия |
|
|
Добър ден.
Апарата е изпълнен с PCA 84C840,TDA 3505,TDA 8304,BA4558 шаси BE-2 може би(A)?Проблема отначало бе с повредена ИС за верт.отклонение ;после крива геометрия – прословутият C806 47nF, и накрая остана именно това - през целия растер има права вертикална лента на въпросното смущение,широка около 1,5 см.Изображението под нея се вижда и при внимателно вглеждане е на малки светли и тъмни участъци.Проверих- има я и при режим AV.Ако някой има идея нека пише.Прави се на обект и нямам апаратура затова не давам много подробности,но ако трябва ще го взема за подробен оглед.
Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Чет Май 15, 2008 7:54 Заглавие: |
|
|
Филтърен кондензатор на В+? _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
REPAIRMAN Опитен потребител

Регистриран на: 05 Авг 2004 Мнения: 218
|
Пуснато на: Нед Юни 01, 2008 17:56 Заглавие: |
|
|
Апарата е при мен.Електролити по В+ подменени.Чип за хоризонтални корекции BA4558 и електролитите около него подменени - без ефект.Осцилограмите не показват значителни отклонения от нормата.Идеи?
Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Нед Юни 01, 2008 18:15 Заглавие: |
|
|
| Виж да не е някой кондензатор покрай хоризонталните отклонителни бобини. Запускащите Х импулси как са? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юни 01, 2008 18:55 Заглавие: |
|
|
А C 817 -22мф250в, сменихте ли ? _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юни 02, 2008 10:09 Заглавие: |
|
|
| Вертикалната лента движи ли се? Ако не се движи по средата ли е или в края? Изключи RGB-то към кинескопа и увеличи G2 докато светне екрана, за да видим първо дали проблема е от видеосигнала или от развивките. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|