| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ICO Опитен потребител

Регистриран на: 01 Юли 2004 Мнения: 481 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 21:52 Заглавие: SAMSUNG P58S тих говор |
|
|
| Здравеите,ТВ то е с TDA4601,TDA8305,TDA1013,PCA84C640,TDA3561,TDA3590,4066.Звука е много тих макар че графиката показва че е усилен до край.НЧУ работи ,усилването се регулира.Мисля че от 12 крак на ТДА8305 сигнала е смного ниска амплитуда.Моля за идей. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 22:19 Заглавие: |
|
|
Обикновено НЧ веригите се диагностицират с пипане и разкачане. Може някъде да се шунтира сигнала. Би трябвало да сте наясно, колко силен брум да очаквате на вх. на НЧУ. И после назад по веригите. За захр. не говоря, предполагам, че сте го проверили.
А забравих, графиката добре показва, но понякога нещата не са наред именно оттам-звукът е запушен от управл. процесор. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
todoran Опитен потребител

Регистриран на: 05 Апр 2006 Мнения: 197 Местожителство: Kneja
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 9:36 Заглавие: |
|
|
От 29pin на процесора-ident проверете елементите по
веригата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 11:37 Заглавие: |
|
|
Обикновенно НЧ вериги се измерват с мултицет и осцилоскоп.С осцилоскопа се измерва нивото на сигнала ,като се започне от високоговорителя и се върви назад през разделителния кондензатор ,услвателя на мощност и т.н. С мултицета се измерва захранващото напрежение на нч.усилварел и захранванията на видеопроцесора.Какво от това е сторено до тук ?Ако не е, не трябва техник а врачка. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ICO Опитен потребител

Регистриран на: 01 Юли 2004 Мнения: 481 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 12:35 Заглавие: |
|
|
Обикновенно преди да пиша проверявам повечето неща при положение че по ниска честота е ОК.аз поне виждам едно4066 и един кондензатор до изхода на ТДА8305.И понеже модела е доста дърт смятах ,че проблема го е имал и някой друг да стане по лесния начин но уви. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 13:58 Заглавие: |
|
|
Почти е сигурно, че проблемът е в ниската. Или не разбирате каквото Ви обясняваме, или не желаете да правите нищо, а чакате готова рецепта! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 16:07 Заглавие: |
|
|
По лесния начин става като се занесе в сервиза.Обикновенно ТДА8305 е TDA8305 на чието 12 краче вие сигнал с какво ниво измерихте при положение че преди това сте пуснали от генератор, таблица с пегел 1000hz. ? _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 19:45 Заглавие: |
|
|
| Ееееее,Пепи ние от провинцията да си затваряме сервизите и да си носим телевизорите вСофия ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 20:16 Заглавие: |
|
|
Нерде София, нерде сервизите ,нерде телевизора Ако съм обидил някой извинявам се Не познавам човека и единствената ми цел е да накарам хората да МЕРЯТ а не да сменят хаотично.Така правят хората /МЕРЯТ/които си изкарват хляба с тази работа,защото иначе ремонта става много скъп. Аз карам човека да прави това което аз бих направил:от сигнал генератора да си пусна таблица и пегел ,да премеря с осцилоскопа изхода на 12краче ,не да ми се струва а да погледна в датшиита колко аджеба трябва да бъде и ако не е толкова да ровя защо не е толкова ,ако е толкова да ровя крайното стъпало.Какво общо има тука София и провинцията и колко пъти аз съм писал ,че се дразня от такива неща.Извинявам се за многословието. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 20:24 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | По лесния начин става като се занесе в сервиз. | е това имах предвид |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|