| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 10:59 Заглавие: GoldStar CKT-9745 се държи странно |
|
|
Шасито е РС91А , след смяна на TDA4605 , електролитните кондензатори в захранването и крайния транзистор на редовата развивка (сега е BU508) се получава следното:
При включване на телевизора се чува работата на ТХО , екрана се наелектризира но няма растер , при подаване на сигнал и точна настройка на канал се появява изображение с нормална яркост и контраст. Ако телевизора се остави да поработи без сигнал след 15-20 минути на екрана се появява "сняг" , ако се подаде сигнал за кратко изображението се появява, след прекъсването на сигнала кинескопа отново огасва плавно за около 5-6 секунди. Можете ли да ми дадете някяква идея от какво се получава това.
Понеже малко сложно стана обяснението да обобщя : докато не е загрял свети само ако има сигнал , след като загрее свети и без сигнал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 11:15 Заглавие: |
|
|
Това е електролитен конд.във вторичните напрежения на тхо мисля че е 330мф но ако ги подмениш всичките над 47мф няма да сбъркаш .Ако те интересува малко по късно ще намеря точно кой беше. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 11:17 Заглавие: |
|
|
Ако не ти е проблем да напише кой точно е много ше се радвам , благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 11:22 Заглавие: |
|
|
| Кондензатора на 12 - те волта мисля че е. С813,815, няма да сбъркаш ако смениш и С811. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 12:20 Заглавие: |
|
|
С421-330mF/25V тва беше проблема , благодаря на всички !  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 12:32 Заглавие: |
|
|
Аха, пак на 12 - те волта ама на стабилизатора 7812 след ТХО-то, абе запомнил съм нещо, ама като в оня виц - не били компютри ами компоти...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|