| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Юни 02, 2008 19:47 Заглавие: tv Mitsubishi ct-2553est хоризонтални линий |
|
|
Шасито не го знам.Има надпис:serial E553E.На първо време ще ми трябва схема.
Изображ. се прорязва от хор. линий.Вертикалните са назъбени.Хоризонтална синхронизация има-след около 20 мин от включването.При първоначално включване,хор.синхронизация липсва,или е на границата.Синхрогенератора е TDA2579A/подменена,без ефекг/.Има субмодул за телетекст.На крак 5 на 2579/вход видеосигнал/,сигнала е даста "лош".Опитах да го пусна по ниска.Минава в A/V режим,но няма изображение/подавах сигнал и от генератор и от едно ДВД/.Има ДВЕ ключови М51320.Не съм им гледал още режимите,пък и нямам такива в момента.Цветност след споменатите 20-тина минути има.
При нужда ще дам пълен състав. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rumen va4ev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2004 Мнения: 239 Местожителство: montana
|
Пуснато на: Пон Юни 02, 2008 20:15 Заглавие: |
|
|
Така както си писал има да посмениш 1-2 шепи кондензатори па после може да се окаже че не ти трябва повече схема  _________________ Skype: r_va4ev |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Юни 02, 2008 20:24 Заглавие: |
|
|
Как да елиминирам/временно/телетекста?А иначе кондерите са...абе зависи от шепите  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Вто Юни 03, 2008 5:33 Заглавие: |
|
|
Елиминирането на ТХТ иска схема.
Случвало ми се е подобен дефект във Филипс от елкондензатор около TDA2579. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Юни 03, 2008 17:10 Заглавие: |
|
|
| Значи,Н-out на 11 крак на 2579 са добри/и при студен ТВ,независимо,че на екрана се появяват "черги",както при липса на хор. синхронизация/.Вчера, осцилоскопа го бях разглобил...и както и да е-не беше напълно готов за работа.Днес видях импулсите на 2579.На изхода на МЧУ,видеосигнала е доста "накъдрен" и ще погледна първо МЧУ-то .Освен ако някое от следващите стъпала не е причина за това "деформиране" на видеосигнала. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Юни 03, 2008 19:17 Заглавие: |
|
|
| Надявам се схемата от линка да е от помощ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Юни 03, 2008 20:00 Заглавие: |
|
|
| Емо,благодаря!Ще я разгледам на спокойствие и ще пиша. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|