| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 13:22 Заглавие: SAMSUNG S62B Хоризонтално отклонение |
|
|
Телевизора е 32" с кинескоп 16/9. Беше изгорял краиният за Н.О FJL6920. След замяната с оргинален телевизора тръгна, но много разширен екран. Захранването е добро,кондензаторите в колекторната верига изглеждат добре. Измерих сдвоеният диод и транзисторите във веригата на корекциите. Замених EW draiv-LM393-проблема остава. Транзистора грее,но не яко,а и аз не го държа много време. Ако някой има опит при подобен случай моля да бутне едно рамо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 13:26 Заглавие: |
|
|
Емо извинявам се ама кондензаторите мери ли ги или само на вид са добре защото това мерене с поглед нищо не значи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 13:36 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | много разширен екран |
Как е разширен?По метода на дедукцията явно е по хоризонтала.Геометрични изкривявания има ли?EW регулира ли се? _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп
Последната промяна е направена от мармот на Пет Юни 06, 2008 14:23; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 13:42 Заглавие: |
|
|
| Очаквах подобен въпрос. Не съм ги мерил ама ще взема да ги сваля един по един пък може направо да ги сменям, а те са много има няма десетина |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 13:51 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Очаквах подобен въпрос |
А моя от неочакваните ли беше?
| Цитат: | | пък може направо да ги сменям |
Топло. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 16:45 Заглавие: |
|
|
Да по хоризонтали яки изкривявания не знам дали се регулира, защото не ми харесва как диша ,а си купих само един транзистор. В смисъл държа го пуснат само минута две
Със гледане само не става трябва и......мерене,копане,псуване и сменяване излезе от С425-150нф/400в. Прибра екрана,но изкривяванията останаха /може и да съм си набил нещо,но искам да пробвам регулране на корекциите-та на въпроса.. Как се влиза в сервизен режим ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
arcov Активен потребител

Регистриран на: 17 Юни 2005 Мнения: 80 Местожителство: Yambol
|
Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 17:31 Заглавие: |
|
|
| power off-display(info)-menu-mute-power on |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 18:02 Заглавие: |
|
|
| Според мен има още нещо което,пропускаш огледа ли всичко около Q404? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Съб Юни 07, 2008 9:00 Заглавие: |
|
|
Благодаря на отзовалите се! Проблема излезе от транзисторчето след EW генератора 2N7000  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|